Zwycięstwo piłkarzy Górnika/ 2008-05-25 21:24:04 / Marcin Durczak /
Wreszcie udało się piłkarzom Górnika Wałbrzych zdobyć komplet punktów na swoim stadionie! W dniu wczorajszym(sobota-24.05) nasi piłkarze pokonali nie byle jaką drużynę Motobi Kąty Wrocławskie która przed tą kolejką zajmowała 5 lokatę w tabeli.

Ale po kolei. Początek spotkania jak i przebieg całej pierwszej połowy należał zdecydowanie do przyjezdnych.
Efekt mógł być tylko jeden- po straconej bramce w 25 minucie(trzeba tu zaznaczyć, że błąd popełnił przy tej bramce nasz bramkarz - R.Wodzyński) do przerwy przegrywaliśmy 1:0. Po przerwie smutek kibiców zgromadzonych na stadionie przy ulicy Ratuszowej był jeszcze większy- po 50 minutach gry przegrywaliśmy już 0:2. Wtedy już piłkarze Górnika wzięli się w garść i zaczęli lepiej grać a sprawy w swoje ręce wzięli też... kibice którzy mimo, że przegrywaliśmy dwoma bramkami z wyżej notowanym rywalem zaczęli dopingować swych piłkarzy. No i chyba najwyraźniej ten doping podziałał na naszych piłkarzy jak na lekarstwo- w ciągu 30 minut nasi grajkowie zdobyli 3 bramki i ostatecznie niespodziewanie pokonaliśmy Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:2! Po ostatnim gwizdku do kibiców podeszli zawodnicy, by podziękować za doping oraz przybyli piątki.

UWAGA!!!! Mecz Derbowy pomiędzy Górnikiem Wałbrzych a Karkonoszami Jelenia Góra jednak na 90% odbędzie się z udziałem publiczności! Oficjalne info na ten temat już jutro! Przypominamy też, że już w najbliższą środę- 28 maja o godzinie 17 zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Ratuszowej Finał Pucharu Polski na szczeblu okręgowym pomiędzy Górnikiem Wałbrzych a Orłem Ząbkowice Śląskie! O tym meczu osobny news!

AKS Strzegom-Miedź II Legnica 3:0(!)

Nysa Zgorzelec po przegranej w Jeleniej Górze nie ma szans nawet matematycznych na utrzymanie i zarazem jest drugą drużyną która spadnie z ligi na 100% zaraz przy AKS Strzegom.

Za przesłanego newsa podziękowania dla Grzegorza Lichwy.