Piłkarze przegrali po dramatycznym meczu/ 2008-05-29 08:34:46 / Marcin Durczak /
Niestety piłkarzom Górnika Wałbrzych nie udało się zdobyć okręgowego Pucharu Polski choć byli zdecydowanie lepszym zespołem od III-ligowego Orła Ząbkowice. Pierwsza część spotkania była wyrównana, oba zespoły przeprowadzały dużo akcji jednak bez żadnych efektów. Niestety w 36 minucie za dwie żółte kartki z boiska musiał zejść zawodnik Górnika- Masiel (druga żółta kartka dosyć kuriozalna). Chwile później kibice którzy przybyli na ten mecz zobaczyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 43 minucie spotkania bramkę zdobył zespół z Ząbkowic Śląskich a
dokładnie Krzysztof Czachor który przepięknym strzałem pokonał bezradnego Rafała Wodzyńskiego. Do przerwy więc przegrywaliśmy 1:0 i chyba mało kto wierzył, że Górnik zdoła zdobyć choć jednego gola, bo przecież w końcu graliśmy w 10-tkę i to na dodatek z III-ligowcem.

A tym czasem od początku drugiej części spotkania to Górnik cały czas atakował a Orzeł czasem wyprowadzał kontrataki. Zawodnicy Górnika cały czas przeważali, grali ambitnie ale bramki im się zdobyć nie udało aż do 87 minuty. Mogło się wydawać, że mecz zakończy się skromnym zwycięstwem Orła a tym czasem ambicja zawodników wałbrzyskiego zespołu została doceniona i bramkarza drużyny gości pokonał Marek Wojtarowicz. Po 90 minutach był wynik 1:1 i o losach meczu miała zadecydować dogrywka. W dogrywce było widać zmęczenie w obu ekipach. Przeważali lekko gospodarze ale żadnemu zespołowi bramki zdobyć się nie udało i o tym kto zdobędzie puchar miały zadecydować karne. Po I serii nasze nastroje były wesołe ponieważ prowadziliśmy 1:0. Niestety potem już żaden z zawodników Górnika karnego nie wykorzystał i ostatecznie w rzutach karnych ulegliśmy 1:3. Mimo wszystko wielkie brawa należą się naszym piłkarzom za ambitną walkę! Warto zaznaczyć, że podczas meczu pokazaliśmy naszemu zarządowi w postaci okrzyków i transparentów co sądzimy o ich decyzji w sprawie rozegrania DERBÓW SUDETÓW z Karkonoszami bez udziału publiczności. Może to pomoże i ci panowie przejrzą na oczy....Piłka nożna dla kibiców!

P.S. A więc zapadła oficjalna wiadomość, że derbowy mecz z Karkonoszami odbędzie się bez udziału publiczności. Ale jak wiemy Derby to Derby więc zachęcamy wszystkich do przybycia w najbliższą środę- 4 czerwca na godzinę 17 przed stadion i prosimy o aktywność podczas dopingowania naszych piłkarzy zza płotu. Pokażmy im, że jesteśmy z nimi w tak ważnym meczu!

W dniu dzisiejszym rozegrana została także 35 kolejka PIAST IV Ligi. Jak wiemy nasz zespół pauzował a oto wyniki dzisiejszych spotkań:

Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie-AKS Strzegom 6:0
Miedź II Legnica-Karkonosze Jelenia Góra 3:1:)
Górnik Złotoryja-GKS Kobierzyce 4:0

Dzięki takim wynikom Górnik utrzymał się na 11 miejscu. Wiadomo także, że z trzech zespołów na 100% spadną AKS Strzegom i Nysa Zgorzelec.

Za przesłanego newsa podziękowania dla Grzegorza Lichwy.