NWW: Nadszedł czas na młodych koszykarzy/ 2008-10-13 23:01:07 / Marcin Durczak /
Nowe Wiadomości Wałbrzyskie: Ruszyła druga edycja szkolnej ligi koszykówki. Tegoroczne rozgrywki noszą nazwę Toyota Basket Liga i bierze w nich udział aż dwadzieścia zespołów - 10 podstawówek i 10 gimnazjów. Podobnie jak przed rokiem relacje ze spotkań przysyłają do naszej redakcji młodzi dziennikarze.

Ruszył nowy sezon ligi koszykówki
PSP 15 ma na swoim koncie pierwsze zwycięstwo. Zawodnicy wyszli na boisko bardzo zestresowani, ponieważ był to ich pierwszy mecz w nowym składzie. Trema okazała się dla gospodarzy bardzo mobilizująca końca meczu wynik nie był zagrożony. Po I kwarcie gospodarze prowadzili 15:6. Drużyna PSP 22 z najlepszej strony zaprezentowała się w IV kwarcie zdobywając 10 pkt jednak z parkietu zeszli pokonani. W przerwach między kwartami zaprezentowały swoje umiejętności cheeleaderki z PSP 15, które ostro kibicowały swojej drużynie.,,We are the champions" tak brzmiały słowa zwycięskiej drużyny. Gospodarze wygrali cale spotkanie 41:18 (15:6, 9:0,12:2, 5:10). Największą zdobyczą punktową podzielili się Dawid Kołkowski (PSP15) -26pkt oraz Mateusz Wróbel (PSP22) -12pkt

Anacko,Charyton,Chodaniewicz

Wysokie zwycięstwo na początek
W pierwszym meczu drugiej edycji Szkolnej Ligi Koszykówki reprezentacja naszej szkoły podejmował na własnym parkiecie debiutującą w lidze drużynę PSP nr 31. Mecz był wyrównany jedynie w pierwszej i czwartej kwarcie. W dwóch środkowych częściach zdecydowanie dominowali gracze PSP nr 5. Górujący wzrostem nad rywalami gospodarze zbierali bardzo dużo piłek na obydwu tablicach, a najlepiej spisywali się w tym Szymon Kurzepa i Kamil Szczyż. Dzięki ich zbiórkom goście nie mieli szans na ponawianie ataków, a gospodarze po skutecznych dobitkach powiększali przewagę. Bardzo dobrze w zespole PSP nr 5 spisał się również Dominik Bronisławski, który imponował skutecznymi wejściami pod kosz i wraz z Kamilem Szczyżem okazał się najskuteczniejszym graczem meczu.

PSP nr 5 - PSP nr 31 44:16 (4:4, 14:6, 19:0, 7:6)
PSP nr 5: Bronisławski 16, Szczyż 16, Kurzepa 8, Hertmanowicz 2, Okonowski 2.
PSP nr 31: Grudziński 4, Mlostek 4, Tomaszewski 4, Galus 2, Piechocki 2.

Pierwszy mecz - pierwsza wygrana
Pierwszy mecz inaugurujący tegoroczną szkolną ligę koszykówki odbył się pomiędzy PSP 17 a PSP 26. Początek spotkania nie ujawnił zdecydowanego faworyta tej rozgrywki. Chłopcy z obu szkół od razu zaczęli toczyć zaciętą walkę o zdobycie punktów. Jednak rywalizacja w pierwszej kwarcie okazała się bezowocna. Druga ćwiartka przyniosła obu drużynom remis 2:2. Jednopunktowa przewaga drużyny gości - PSP 26 w trzeciej kwarcie zmobilizowała koszykarzy PSP 17. Ogromna chęć zwycięstwa przyczyniła się do kilku niesportowych zachowań na boisku. Efektem czego było odesłanie do szatni jednego z zawodników PSP 26. Niewiele brakowało, aby również reprezentant siedemnastki zakończył grę przed czasem. Wyrównana gra obu drużyn doprowadziła do remisu 9:9. Emocjonująca dogrywka dostarczyła kibicom wielu mocnych wrażeń i zakończyła się tylko jednopunktowym zwycięstwem PSP 17.

PSP 17 - PSP 26 12:11
PSP 17: R. Faściszewski 6 pkt, M. Brzeziński 3 pkt, D. Strzelczyk 3 pkt
PSP 26: M. Gawlik 3 pkt, D. Wawryszuk 2 pkt, M. Pilarczyk 2 pkt, B. Oroszak 2 pkt, P. Prokonowicz 2 pkt

N. Rosicka, M. Szreder

PG 1 Wałbrzych - PG 1 Boguszów-Gorce 48:56
Mecz od początku był bardzo zacięty. Na parkiecie widzieliśmy świetną grę i zaangażowanie każdego z zawodników. W pierwszej kwarcie gra była bardzo wyrównana. W kolejnych odsłonach drużyna z Boguszowa wypracował sobie dość dużą przewagę, której nie oddała już do końca spotkania. Czwarta kwarta to świetna gra zawodników z Wałbrzyskiej jedynki którzy prawie odrobili straty, lecz do pełnego sukcesu zabrakło im czasu. Ostatecznie to zawodnicy z Boguszowa cieszyli sie ze zwycięstwa.

PG 1 Wałbrzych: Kamil Grincewicz 18, Mateusz Lachowski 17, Damian Pabisiak 8, Igor Hupało 5,
PG 1 Boguszów Gorce: Seweryn Długosz 25, Kacper Wieczorek 10, Kacper Babliński 8, Tomasz Chełminiak 6,Robert Kania 2, Marcin Łazarczyk 2, Adam Piela 2, Norbert Wiktor 1

Adrian Sputo i Tomasz Kula

Łeb w łeb
Przez całe spotkanie walka była bardzo wyrównana, co widać po rezultacie końcowym. Przewaga zmieniała się co chwilę na korzyść jednej lub drugiej drużyny. Wszystko wskazywało na to, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka. Gospodarze czujnie śledzili grę gości, by w ostatnich minutach zaatakować ze wszystkich sił i trzymać kibiców w napięciu aż do samego końca. Niestety, ta taktyka się nie sprawdziła. Ostatni rzut okazał się nieudany, co przesądziło o zwycięstwie gości. Porażka jest trudniejsza do przełknięcia, gdy się przegrało tak nieznaczną liczbą punktów. Prawdziwym bohaterem boiska okazał się Krystian Kwapuliński, który wykazał się dużą skutecznością rzutów za trzy punkty.

Aleksandra Baranowska, Michał Niedźwiecki

PG 5-PG 9 34:35
PG 5: Walkowiak 19, Kwapuliński 7, Jahrling 5, Fatyga 4,
PG 9: Chruszcz 11, Samczuk 9, Liśkiewicz 7, Błaszczyk 4, Strzałba 2, Witaczak 2,

PG 3 - PG 11 50:18
Mecz, który odbył się w Publicznym Gimnazjum nr 3, rozpoczął się bardzo interesująco. Pierwsze punkty zdobyli goście z Publicznego Gimnazjum nr 11. Po drugiej kwarcie wynik wynosił 10:2 dla gości. Mecz był bardzo interesujący zarówno dla kibiców jak i zawodników. Goście cały czas mieli przewagę punktową nad drużyną gospodarzy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 50:18. Pomimo przegranej drużyna PG3 walczyła do samego końca. Zawodnicy z PG 3. którzy rzucili kosze: D. Ciesielczyk, A. Wesołek, T. Ciesielczyk, A. Nowak, D. Głuszek. Zawodnicy, którzy zeszli za przewinienia: A. Nowak, P. Sońko, A. Wesołek.