NWW: Piłkarze Górnika pełni optymizmu/ 2009-02-23 21:37:03 / Marcin Durczak /
Nowe Wiadomości Wałbrzyskie: Bardzo dobry mecz piłkarzy Górnika Wałbrzych z liderem III ligi opolsko-śląskiej. Ruch Radzionków nie miał nic do powiedzenia.
Niemal przez całe spotkanie z Ruchem Górnicy mieli sporą przewagę. Swoją dobrą grę nasi udokumentowali w pierwszej połowie, a ściślej rzecz biorąc zrobił to Paweł Tobiasz. Wałbrzyski pomocnik otrzymał dokładne podanie od Dominika Janika i precyzyjnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi z Radzionkowa. W pierwszych 45 minutach podopieczni Roberta Bubnowicza mogli jeszcze przynajmniej kilkukrotnie podwyższyć wynik meczu, ale w dogodnych sytuacjach brakowało precyzji.

To, co nie udało się do przerwy, stało się po zmianie stron. Najpierw pięknym strzałem z około 20 m wynik podwyższył Tomasz Wepa, a kilkanaście minut później dokładnie z rzutu wolnego przymierzył Marcin Morawski i było 3:0. To był jego pierwszy mecz po kilkunastodniowej przerwie spowodowanej kontuzją i od razu „Maradona" zapisał się w meczowym protokole. Po kontuzji pomocnika Górnika nie ma już śladu, co było dokładnie widać na boisku. Wałbrzyszanie mogli wygrywać nawet 4:0, ale z rzutu karnego spudłował, etatowy wykonawca „jedenastek" Piotr Przerywacz. Po chwili kolejne trzy dogodne okazje do podwyższenia wyniku zmarnowali Bartosz Konarski (jedną) i Adrian Moszyk (dwie). Dopiero w ostatnim kwadransie pojedynku obudzili się radzionkowianie. Efektem tego był gol gol honorowy strzelony w samej końcówce.

W drugim meczu kontrolnym rozegranym w minionym tygodniu, Górnicy w mocno rezerwowym składzie (zabrakło 7 graczy, którzy pojechali na mistrzostwa PWSZ do Krakowa) pokonali 2:0 Białego Orła Mieroszów. Pojedynek rozegrany w Wałbrzychu toczył się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, a mimo to podopiecznym Roberta Bubnowicza udało się dwukrotnie trafić do siatki. To samo uczynili Mariusz Tatuśko i Grzegorz Rydzewski, ale w obu przypadkach sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej.

Górnik Wałbrzych - Ruch Radzionków 3:1 (1:0)
Bramki dla Górnika: Tobiasz, Wepa, Morawski
Górnik: Jaroszewski - G. Michalak, Przerywacz, Wojtarowicz, Majka, Rytko, Wepa, Morawski, Tobiasz, Janik, Konarski oraz D. Michalak, Smoczyk, Moszyk.

Górnik Wałbrzych - Biały Orzeł Mieroszów 2:0 (1:0)