gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

NWW: Odswieżony projekt Aqua-Zdroju/ 2009-04-14 21:01:21 / Marcin Durczak /
Nowe Wiadomości Wałbrzyskie: Poznaliśmy nową wizualizację obiektu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Ratuszowej. Autorem pomysłu jest spółka ETC Architekci z Wrocławia. W porównaniu z poprzednimi propozycjami, budowle różnią się nieco wyglądem. Wiadomo też jak będzie wewnątrz na basenie, czy w hali. To już ostateczna wersja Aqua-Zdroju.

To już nie są wirtualne makiety, ale rysunki, tego, co stanie w rzeczywistości na Białym Kamieniu za nieco ponad 2 lata. Najbardziej zmieniła się chyba bryła hotelu, która zdecydowanie zyskała w porównaniu z tym, co zaproponowano przed kilkoma miesiącami. Teraz bardziej wpisuje się w całość. Dzięki przesunięciu budynku basenu, wygospodarowano więcej miejsca w przestrzeni publicznej. Dopracowano również halę sportową.

Unia nam pomoże?

To, co dziś widać na wizualizacji, powinno być odzwierciedleniem rzeczywistości. - Może w hali krzesełka nie będą czerwone, tak jak jest na zdjęciach, ale to są konkretne rozwiązania architektoniczne dla naszego kompleksu - mówi Robert Hadaś, prezes spółki Aqua-Zdrój, zajmującej się budową obiektu przy ul. Ratuszowej.

Zakończono tymczasem pierwszy etap prac - wyburzono starą halę, basen i hotel.

Ciężki sprzęt wyjechał z terenu budowy, pozostały tylko drobne prace porządkowe. Teraz przed firmą ETC Architekci kolejny krok. Ich zadaniem jest doprowadzenie do wydania dwóch ważnych decyzji - środowiskowej i lokalizacji celu publicznego, a także wystarać się o pozwolenie na budowę. To może potrwać do jesieni, a na razie przy ul. Ratuszowej trwają prace geologiczne.

Budowa kompleksu mogłaby zostać podzielona na dwa etapy. W pierwszym, który być może rozpocznie się już jesienią tego roku, przeprowadzone zostałyby prace ziemne. Czyli niwelacja terenu i jego przygotowanie pod fundamenty. Uzależnione jest to od terminu wydania pozwolenia na budowę. Zasadnicza część inwestycji rozpoczęłaby się natomiast wiosną przyszłego roku, a zakończyć powinna się po około 20 miesiącach, jesienią 2011.

Szefostwo Aqua-Zdroju zamierza również ubiegać się o środki unijne. - Złożymy wniosek w ramach RPO o dofinansowanie inwestycji w kwocie 5 mln zł - zapowiada Roberty Hadaś i od razu wyjaśnia dlaczego zaledwie o taką kwotę będzie się ubiegał. - W priorytecie turystyka, z którego chcemy otrzymać pieniądze na całe województwo jest do podziału tylko 52 mln zł. Dlatego trzeba podchodzić do tego racjonalnie - dodaje. O tym czy inwestycja na Białym Kamieniu otrzyma dofinansowanie z UE przekonamy się najprawdopodobniej dopiero po wakacjach.

piasecki@nww.pl

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
amarkuss
2009.05.11 18:04:05
IP: 83.4.148.118
co racja to racja - 3 rury i basen to ci ATRAKCJA :)))
UBAW PO PACHY !
2009.04.15 15:28:56
IP: 80.52.172.202
...i dalej mondralinki z tego miasta .... ciągną projekt hali na 1600miejsc+400 dostawianych ^^^^^^^^
.....imbecylizm
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl