Wygrany sparing w Jeleniej Górze/ 2009-09-04 21:30:48 / Marcin Durczak /

Koszykarze Górnika Wałbrzych w meczu sparingowym pokonali na wyjeździe Sudety Jelenia Góra 70:69 (11:19, 17:3, 19:26, 23:21).
Górnik: Buczyniak 13, Ratajczak 11, Józefowicz 10, Bierwagen 10, Matczak 9, Prus 6, Pieloch 5, Grzywa 4, Stochmiałek 2.
Sudety: Weatherspoon 20, Niesobski 10, Nowak 9, Minciel 8, Wojdyła 7, Prostak 6, Kułyk 5, Samiec 4, Urbaniak, Cierzniewski, Klimek.
Walka o każdą piłkę była bardzo ostra. Akcja toczyła się "kosz za kosz", obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze. W pierwszej odsłonie Sudety prowadziły już ośmioma punktami. Potem trener gospodarzy Ireneusz Taraszkiewicz dał szansę rezerwowym i.. Sudety przegrały tę kwartę aż 3:17.

Do przerwy na tablicy widniał wynik 22:28. Goście utrzymywali lekką przewagę, a po pięciu minutach utrzymywali 6-punktowe prowadzenie 30:36. Zmobilizowani jednak gospodarze po szybkich kontrach i celnym rzucie "za 3” Wojdyły zdołali doprowadzić do remisu po 40.
W trzeciej kwarcie znów na parkiecie zobaczyliśmy Weatherspoona, któremu brakowało jeszcze trochę odwagi i stracił kilka piłek, mimo tego szybko się rewanżował i zdobywał punkty zarówno z kontry, jak i ze stałych fragmentów. W sumie zdobył on aż 20 punktów. Całkiem dobrze zapowiadają się także inni nowi zawodnicy: Sławomir Nowak, Tomasz Prostak i Michał Kułyk.
Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Widać było, że pomimo meczu tylko sparingowego, obu ekipom zależy na zwycięstwie. Na pięć minut przed końcem był remis po 58, na dwie tylko dwupunktowa przewaga jeleniogórzan. Przy stanie 67:66 dwa rzuty wolne wykonywał Mariusz Matczak (występujący ostatnio w Sudetach), oba trafił i ostatecznie mecz zakończył się jednopunktowym prowadzeniem Górnika.

Źródło: jelonka.com