Młodzi koszykarze Górnika także rozpoczęli sezon/ 2009-10-05 09:04:24 / Marcin Durczak /

Niedziela 04.10. była szczęśliwa dla inaugurujących rozgrywki Młodzików oraz Kadetów Górnika Wałbrzych. Obie drużyny mogą po dzisiejszych meczach na własnym parkiecie dopisać po 2 oczka.
Podopieczni Wojciecha Krzykały najpierw wygrali po zaciętym meczu z rok starszymi od siebie zawodnikami StarBol'u Bolesławiec 67:61 (13:8, 18:16, 13:18, 23:19). Po około 30 minutach przerwy, rozpoczął się pierwszy w tym sezonie mecz naszych Kadetów z drużyną Turowa Zgorzelec. Jednostronny mecz zakończył si wynikiem 93:61 dla Naszych.
Dla Górnika punktowali: Krystosiak 24 , Murzacz 19 (1x3), Pawlikowski 16, Łozowicki 10, Pabisiak 8, Mucha 6, Małochleb 4, Hupało 2, Rostkowski 2, Ciuruś Marcin 1.
Młodzicy następny mecz rozegrają 11.10 w Jeleniej Górze z tamtejszymi Sudetami.

A już we wtorek (06.10.) o godzinie 17:00, na hali przy Placu Teatralnym, Juniorzy Górnika Wałbrzych rozegrają pierwszy mecz w tym sezonie. Młodzi Górnicy zmierzą się z GimBasketem Wrocław.