Pierwsza wygrana Górnika Nowe Miasto/ 2009-10-19 08:31:21 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Historyczne, pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach ligowych odnieśli koszykarze Górnika Dark Dog Nowe Miasto Wałbrzych. Wałbrzyszanie rozgromili na wyjeździe 76:53 drugą drużynę Sudetów Jelenia Góra. Podopieczni Ewy Smaglińskiej jechali do Jeleniej Góry po zwycięstwo i osiągnęli zamierzony cel. Od pierwszych minut prym wiedli goście, którzy głównie za sprawą dobrej gry wysokich graczy odskoczyli na kilka punktów i po 10 minutach prowadzili 19:26. W drugiej kwarcie wałbrzyszanie zmienili obronę na strefową, a to znakomicie wykorzystali koszykarze Sudetów, którzy trzykrotnie trafili z dystansu i doprowadzili do remisu.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy na początku trzeciej ćwiartki prowadzili nawet siedmioma punktami. Jednak to było wszystko na co było ich dzisiaj stać. Podopieczni Ewy Smaglińskiej wzmocnili obronę (12 przechwytów w całym meczu) i szybko odrobili straty, a następnie wyszli naprowadzenie, którego nie oddali już do końca i triumfowali 76:53. W szeregach wałbrzyskiej drużyny znakomite zawody rozegrali gracze podkoszowi. Zarówno Mariusz Karwik, jak i Krzysztof Sujka dominowali po tablicami. Wystarczy wspomnieć, że pierwszy z nich miał 14 zbiórek i 13 pkt, a drugi 16 zb i 7 pkt. Najlepszym strzelcem ekipy z Nowego Miasta był jednak Maciej Łabiak zdobywca 24 oczek.

Sudety Jelenia Góra II - Górnik Dark Dog Nowe Miasto 53:76 (19:26, 20:13, 9:17, 8:17)
Dark Dog: Łabiak 24, Kołodziej 16, Karwik 13, Sujka 7, Myślak, 5, Kaliński 4, Borzemski 4, Kozłowski, Łuczak, Adranowicz, Wincek po 0.

Źródlo: nww24.pl