Piłkarze Górnika pokonali lidera i zajęli jego miejsce/ 2009-10-19 08:33:04 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Piłkarze Górnika PWSZ Wałbrzych zagrali najlepsze spotkanie w tym sezonie i rozgromili na wyjeździe 3:0 Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskiej, dotychczasowego lidera III ligi. Dzięki temu zwycięstwu wałbrzyszanie powrócili na pierwsze miejsce w tabeli.
Górnicy przystąpili do tego spotkania bardzo zmobilizowani i od pierwszych minut narzucili swój styl gry. Raz za razem atakowali bramkę Motobi, jednak brakowało precyzji i szczęścia. Najlepszą sytuację w 27 minucie zmarnował Dominik Janik, który otrzymał doskonałe, prostopadłe podanie od Grzegorza Michalaka i wbiegł z piłką w pole karne. Niestety minimalnie spudłował. Pierwsza połowa choć toczyła się pod dyktando gości, to nie przyniosła im prowadzenia. W drugich 45 minutach obraz gry nie uległ zmianie. Ciągłe ataki podopiecznych Roberta Bubnowicza zaowocowały w 51 minucie, kiedy to bramkarza gospodarzy pokonał Marek Wojtarowicz. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Grzegorza Michalaka, który z 16 metrów próbował zaskoczyć rywali. Futbolówka odbiła się jednak od obrońców. Dopadł do niej Wojtarowicz, który przepięknym strzałem z woleja posłał piłkę w samo okienko bramki przeciwnika.

Chwilę później biało-niebiescy przeprowadzili kolejną składną akcję. Kontratak gości rozpoczął, szybkim podaniem do Janika, Jaroszewski. Ten wypatrzył na skrzydle dobrze ustawionego Wepę, który w pięknym stylu ograł obrońcę i podał piłkę z powrotem do Janika. Dominikowi nie pozostało nic innego, jak tylko wpakować z 5 metrów futbolówkę do siatki Motobi. Tak więc po 56 minutach Górnik prowadził już 2:0. Gospodarze próbowali jeszcze odrobić starty, jednak wałbrzyszanie byli tego dnia poza ich zasięgiem. W samej końcówce piłkarzy z Kątów dobił Adrian Moszyk. Akcja z 87 minuty to popis napastników biało-niebieskich, którzy we dwójkę wręcz ośmieszyli formację obronną Motobi. Po kilku szybkich, krótkich podaniach na jedenastym metrze znalazł się Moszyk, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza miejscowych. W tej sytuacji asystował mu Janik. - Nie mam wątpliwości, że był to nasz najlepszy mecz w tej rundzie - podsumowuje spotkanie z Motobi, trener Robert Bubnowicz. Po tym zwycięstwie wałbrzyszanie powrócili na fotel lidera.

Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Górnik PWSZ Wałbrzych 0:3 (0:0)
Bramki: Wojtarowicz, Janik, Koszyk
Górnik: Jaroszewski - D. Michalak, Przerywacz, Smoczyk, Majka, Wepa, Konarski (88 Tobiasz), G. Michalak, Wojtarowicz, Janik, Moszyk (87 Rytko).

Źródło: nww24.pl