nww24.pl - Górnik Nowe Miasto wygrywa u siebie/ 2009-11-16 08:14:22 / Marcin Durczak /

Historyczne, pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli koszykarze Górnika Dark Dog Nowe Miasto. Po bardzo dobrym i ciekawym pojedynku pokonali oni 81:71 (23:8, 17:20, 19:13, 21:30) MKS Tytan Jawor.
Na ten moment kibice basketu w naszym mieście czekali od kilku miesięcy. Debiutujący w ligowych rozgrywkach zespół z Nowego Miasta, po czterech wyjazdowych spotkaniach, w końcu zaprezentował się przed własną publicznością. Ich rywalem była bardzo mocna ekipa Tytana Jawor, która przed tym meczem miała na swoim koncie trzy zwycięstwa i tylko jedną porażkę. Zapowiadał się więc wyrównany i trzymający w napięciu pojedynek.
Górnik NM: Kołodziej 22, Łabiak 18, Karwik 17, Myślak 9, Sujka 8, Borzemski 3, Kalinowski 2, Gruszczyński 2.

Gospodarze rozpoczęli wręcz piorunująco. Głównie za sprawą Jakuba Kołodzieja po pierwszych pięciu minutach prowadzili już 13:0, a tym samym dali sygnał przyjezdnym, że na swoim parkiecie są niezwykle groźni. W kolejnych akcjach wałbrzyszanie powiększyli jeszcze swoją przewagę i po pierwszej kwarcie wygrywali już 23:8. Drugie dziesięć minut ponownie rozpoczęło się od skutecznych ataków podopiecznych Ewy Smaglińskiej. Po punktach Macieja Łabiaka i Michała Borzemskiego górnicy wyszli na 18 punkowe prowadzeni 31:13. Wówczas do roboty wziął się kapitan przyjezdnych - Daniel Iwański, który zdobywając sześć oczek z rzędu dał sygnał do ataku swoim kolegom. Tak więc końcówka drugiej ćwiartki należała do gości, którzy na przerwę schodzili z 12 punktami starty (40:28). Trzecia kwarta to popis gry naszych podkoszowych zawodników. Mariusz Karwik i Krzysztof Sujka dominowali pod obiema tablicami i raz za razem nękali rywala celnymi rzutami. Dzięki ich dobrej postawie przed ostatnią odsłoną wałbrzyszanie prowadzili 59:41 i wydawało się, że nic już im nie odbierze tego zwycięstwa. Jednak goście wcale nie zamierzali się poddawać. Raz jeszcze się zmobilizowali i za sprawą skutecznych akcji Jakuba Kowalskiego oraz Daniela Iwańskiego systematycznie odrabiali straty. I tak na minutę przed końcem, po kilku bezsensownych stratach, przewaga koszykarzy Dark Doga stopniała do 6 oczek (76:70). Na szczęście w ostatnich 60 sekundach ponownie przypomniał sobie najlepszy strzelec wałbrzyszan - Maciej Łabiak, który zdobywając cztery punkty zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Źródło: nww24.pl