Juniorzy ograli Turów Zgorzelec/ 2009-11-22 19:02:22 / Marcin Durczak /

Po niesamowicie emocjonującym spotkaniu juniorzy Górnika Wałbrzych pokonali na własnym parkiecie Turów Zgorzelec 72:60 (22:32). O tym spotkaniu można powiedzieć wszystko z wyjątkiem tego, że był to mecz bez historii. Wałbrzyszanie zaprezentowali się fatalnie w pierwszej kwarcie przegrywając nawet 5:20. Gospodarze mieli ogromne kłopoty ze skutecznością. W drugiej połowie nastąpiło przełamanie, a Górnicy w niczym nie przypominali drużyny z początku meczu. Uskrzydleni ogłuszającym dopingiem kibiców, walecznie grający biało-niebiescy, wyrównali stan rywalizacji pod koniec 3 kwarty. Dopiero w samej końcówce meczu dzięki skutecznym akcjom Pawła Maryniaka, podopieczni Pawła Domoradzkiego odskoczyli rywalom, którzy mieli problemy z przeforsowaniem obrony gospodarzy.
Górnik: Maryniak 16, Drywa 12, Pisarski 10, Murzacz 10, Sulikowski 6, Pawlikowski 4, Gadzina 4, Dudka 4, Lewandowski 4, Grincewicz 2.

Było to bardzo ważne zwycięstwo juniorów. Górnicy zrównali się liczbą punktów z Turowem (obie ekipy legitymuja się bilansem 4-3).