nww24.pl - Kolejna wygrana Górnika Dark Dog Nowe Miasto/ 2009-12-14 11:28:34 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Koszykarze z Nowego Miasta nie zwalniają tempa. Wałbrzyszanie pokonując dzisiaj we własnej hali 84:68 UKS Gimbasket Wrocław odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Ewy Smaglińskiej obiecywali wygraną i słowa dotrzymali. Gospodarze tradycyjnie już rozpoczęli z dużym animuszem i po pięciu minutach prowadzili 10:3. Nie do zatrzymania dla rywali był kapitan wałbrzyskiej drużyny - Maciej Łabiak, który raz za razem dziurawił kosz wrocławian. Dzięki jego skutecznej grze (16 punktów w tej kwarcie) po dziesięciu minutach Dark Dog prowadził 26:18.

Górnik Dark Dog Nowe Miasto Wałbrzych - UKS Gimbasket Wrocław 84:68 (26:18, 19:23, 24:17, 15:10)
Dark Dog: Łabiak 34, Adranowicz 17, Myślak 9, Sujka 8, Kaliński 6, Kołodziej 4, Borzemski 3, Kozłowski 2, Bujnowski 1.

W drugiej odsłonie wrocławianie zaczęli lepiej rozbijać strefę gospodarzy i do przerwy zmniejszyli straty do czterech oczek 45:41. W drugiej połowie wałbrzyszanie zmienili obronę ze strefowej, na każdy swego i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już po sześciu minutach, głównie dzięki dobrej grze Adama Adranowicza i Mateusza Myślaka, koszykarze z Nowego Miasta wygrywali różnicą siedemnastu punktów 65:48. Końcówka tej kwarty należała jednak do podopiecznych Roberta Kościuka, którzy przed ostatnią kwartą mieli 11 oczek straty i liczyli jeszcze na odwrócenie losów tego spotkania. Plany pokrzyżował im jednak, znakomicie dysponowany tego dnia, Maciej Łabiak. Kapitan Dark Doga zdobył dziesięć punktów z rzędu i na pięć minut przed końcem gospodarze prowadzili 81:61. Wówczas pewne już było, że nic i nikt nie jest w stanie odebrać wałbrzyszanom szóstego zwycięstwa w tym sezonie. W końcówce trener Smaglińska wpuściła na parkiet graczy rezerwowych, a ci utrzymali wypracowaną przewagę i Dark Dog triumfował 84:68.