nww24.pl - Druga porażka kadetów Górnika/ 2010-01-14 08:26:06 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Drugiej porażki w tym sezonie doznali kadeci Górnika Stam Stal Wałbrzych. Tym razem pogromcami biało- niebieskich okazali się młodzi koszykarze Turowa Zgorzelec, którzy triumfowali we własnej hali 93:88.
Początek spotkania wcale nie zapowiadał porażki wałbrzyszan. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy rozpoczęli bardzo dobrze i to oni dyktowali warunki w pierwszej kwarcie, którą wygrali 25:19. W drugiej odsłonie goście zaczęli grać znacznie lepiej. To jednak nie zrobiło większego wrażenia na górnikach, którzy do przerwy powiększyli jeszcze swoją przewagę i po 20 minutach prowadzili 54:46. Po zmianie stron inicjatywę przejęli zgorzelczanie i szybko zaczęli odrabiać straty, a przed ostatnią kwartą wygrywali już trzema oczkami 76:73.
Turów Zgorzelec - Górnik Stam Stal Wałbrzych 93:88 (19:25, 27:29, 30:19, 17:15)

Losy meczu rozstrzygnęły się na pięć minut przed końcem. Wówczas przy wyniku 78:78 wałbrzyszanie pięciokrotnie wybronili akcję Turowa, jednak nie potrafili tego zamienić na punkty. Nasi koszykarze nie trafiali z łatwych pozycji, a to się zemściło kilka chwil później. Gospodarze odskoczyli na kilka punktów przewagi i tego prowadzenia nie oddali już to końca spotkania. Biało - niebiescy choć doznali drugiej porażki w tegorocznych rozgrywkach, to utrzymali drugie miejsce w tabeli.