nww24.pl - Górnik Nowe Miasto zdemolował Sudety II/ 2010-01-18 21:31:44 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Po raz pierwszy w tym sezonie koszykarze Górnika Dark Dog Nowe Miasto przekroczyli granicę stu punktów. To osiągnięcie pozwoliło im na wysokie zwycięstwo nad juniorami Sudetów Jelenia Góra.
Jeleniogórzanie, którzy przyjechali pod Chełmiec w siedmioosobowym składzie byli tylko tłem dla dobrze grających koszykarzy z Nowego Miasta. Goście ustępowali miejscowym zarówno pod względem umiejętności, jak i warunków fizycznych. To widoczne było zwłaszcza w walce pod koszami gdzie dzielił i rządził Krzysztof Sujka. Center wałbrzyszan do 18 zdobytych punktów dorzucił aż 22 zbiórki i pięć bloków.
Górnik Drak Dog Nowe Miasto - Sudety Jelenia Góra 102:57 (26:18, 30:19, 26:13, 20:7).
Górnik Dark Dog: Kołodziej 23, Łabiak 20, Sujka 18, Bujnowski 17, , Myślak 7, Adranowicz 5, Kaliński 4, Borzemski 3, Gruszczyński 3, Dworak 2.

Pierwsza kwarta nie zapowiadał wcale pogromu Sudetów. Co prawda stroną przeważającą byli gospodarze jednak, młodzi gracze z Jeleniej Góry nie zamierzali tanio sprzedać skóry. I tak po dziesięciu minutach podopieczni Ewy Smaglińskiej prowadzili tylko 26:18. W drugiej odsłonie obudził się Maciej Łabiak. Kapitan Dark Doga zdobył w tej kwarcie 14 punktów i głównie dzięki jego dobrej grze wałbrzyszanie schodzili na przerwę z dziewiętnastopunktową przewagą 56:37. Po zmianie stron gospodarze zaczęli mocniej bronić, a to błyskawicznie znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku. Po 25 minutach ekipa z Nowego Miasta wygrywała już 70:40 i wcale nie zamierzała zwalniać tempa. Dzieła zniszczenia koszykarze Dark Doga dokonali w ostatniej kwarcie, którą wygrali 20:7, a całe spotkanie 102:57. Dla podopiecznych Ewy Smaglińskiej była to siódma wygrana w obecnym sezonie.