nww24.pl - Porażka juniorów starszych ze Śląskiem II/ 2010-01-22 16:29:17 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Po raz trzeci w tym sezonie juniorzy starsi Górnika Wałbrzych musieli uznać wyższość swoich rywali. Tym razem biało - niebiescy przegrali minimalnie 72:76 z drugą drużyną Śląska Wrocław.

Górnik Wałbrzych - WKS Śląsk II Wrocław 72:76 (18:13, 26:17, 13:23, 15:23)
Górnik: Ratajczak 38, Kołkowski 10, Maryniak 8, Borkowski 6, Adranowicz 4, Filipski 4, Drywa 2.

Spotkanie z wrocławianami miało dwa oblicza. W pierwszej połowie na parkiecie dominowali miejscowi, którzy głównie dzięki znakomitej grze Bartłomieja Ratajczaka (38 punktów w całym meczu) wypracowali sobie kilkunastopunktową przewagę. Do przerwy wałbrzyszanie prowadzili 44:30 i wydawało się, że nic i nikt nie jest już w stanie odebrać im zwycięstwa. Tak się jednak nie stało. W drugiej połowie przebudzili się goście i to oni przejęli inicjatywę. Błyskawicznie odrobili część start i przed decydującą kwartą przegrywali już tylko czterema oczkami. W ostatnich dziesięciu minutach, będący na fali wrocławianie, kontynuowali znakomitą passę i szybko wyszli na prowadzanie, którego nie oddali już do końca tego pojedynku. Ostatecznie podopieczni Mieczysława Młynarskiego ulegli 72:76 i była to ich trzecia porażka w tegorocznych rozgrywkach Ligi Dolnośląskiej.