nww24.pl - Sparingi piłkarzy Górnika Wałbrzych/ 2010-01-25 14:00:22 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Przygotowujący się do wiosennej rundy zmagań, piłkarze lidera III ligi, mają za sobą pierwszą grę kontrolną. Wałbrzyszanie wygrali ze swym imiennikiem z Gorców 5:3, a pojedynek odbył się na górnej płycie stadionu na Nowym Mieście. We wtorek nasi zagrają z Wisłą Płock.
Pierwotnie Górnik Wałbrzych miał rozegrać sparing w Trutnovie z Novym Dvorem Kralove, ale Czechom nie udało się przygotować na czas płyty boiska i szkoleniowiec biało-niebieskich musiał na gwałt szukać innego sparingpartnera. Udało się znaleźć zespół z wałbrzyskiej okręgówki, Górnika Boguszów-Gorce, który chętnie podjął wyzwanie zmierzenia się z liderem III ligi dolnośląsko-lubuskiej.

Potyczka rozpoczęła się od ataków wałbrzyszan, którzy musieli sobie dziś radzić bez przeziębionego Bartosza Konarskiego i przebywającego w szkole Marcina Morawskiego. Ale i bez nich podopieczni Roberta Bubnowicza w krótkim czasie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 5 min prowadzenie dla wałbrzyszan zdobył Adrian Moszyk, a za chwilę podwyższył Michał Łaski. Jeszcze przed przerwą goście strzelili honorowego gola za sprawa Jarosława Grzesiaka, a tuż po zmianie stron wyrównali. Ponownie celnym trafieniem popisał się Grzesiak. Zaraz jednak potem najpierw Piotr Przerywacz wykorzystał jedenastkę, a za moment Marek Wojtarowicz zdobył gola na 4:2. Na kwadrans przed zakończeniem starcia piątego gola dla III-ligowców zdobył Grzegorz Michalak, a wynik w ostatniej minucie ustalił Paweł Fraś.

W najbliższy wtorek w Dzierżoniowie podopieczni Roberta Bubnowicza zagrają po raz drugi w tym roku w spotkaniu kontrolnym. Ich przeciwnikiem będzie Wisław Płock.

Górnik PWSZ Wałbrzych - Górnik Boguszów-Gorce 5:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Moszyk (5), 2:0 Łaski (9), 2:1 Grzesiak (29 - karny), 2:2 Grzesiak (50), 3:2 Przerywacz (55 - karny), 4:2 Wojtarowicz (59), 5:2 G. Michalak (75), Fraś (90).

Górnik PWSZ: Jaroszewski - D. Michalak, Przerywacz, Łaski, Majka, G. Michalak, Wepa, Wojtarowicz, Tobiasz, Janik, Moszyk. Po przerwie weszli: Wodziński, Rytko, Starczukowski, Smoczyk i Sobczyk.