Seria porażek grup młodzieżowych/ 2010-03-08 21:48:44 / Marcin Durczak /

Ostatni weekend nie był udany dla młodych koszykarzy Górnika. Żadna z grup młodzieżowych nie zaznała smaku zwycięstwa.
Młodzicy Górnika Trans Wałbrzych ulegli na wyjeździe bardzo silnemu WKK Wrocław 47:113 .Górnicy przegrali wszystkie kwarty do przerwy rzucając rywalowi jedynie 10 pkt ! (6:26, 4:25, 14:29, 23:33)
Górnik : Kołkowski 22, Kołaczyński 8, Krzymiński 5, Zieliński 4, Szymanowski 3, Krzepina 3, Kłyż 2.
Biało-Niebiescy zajmują 5. miejsce w tabeli (bilans 10-5). WKK jest liderem (16-0).

Kadeci natomiast, w rywalizacji o miejsca 1-8 w grupie dolnośląsko-lubuskiej, przegrali na wyjeździe również z WKK Wrocław 69:106 (17:28, 15:24, 22:28, 15:26).
Górnik : Murzacz 22 (1x3), Krystosiak 18, Pabisiak 11 (2x3), Pawlikowski 8, Łozowicki 8, Hupało 2.
Podopieczni Arkadiusza Chlebdy są na 4. miejscu w tabeli, WKK jest wiceliderem.

Ze Zgorzelca na tarczy wyjechali juniorzy. Zawodnicy Pawła Domoradzkiego musieli uznać wyższość miejscowego Turowa, przegrywając 78:93 (15:26, 19:28, 21:18, 23:21). Warto jednak dodać, że drużyna Turowa jest absolutnie w zasięgu Wałbrzyszan. W pierwszej rundzie - przy głośnym wsparciu kibiców - Biało-Niebiescy po fascynującym widowisku wygrali u siebie 72:60 (przegrywając do przerwy 22:32).
Górnik jest w tabeli na 7.miejscu (8-9), Turów jest 6. (9-8).