nww24.pl - Nowe Miasto lepsze od Gorzowa/ 2010-10-10 09:44:31 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Drugie zwycięstwo w obecnym sezonie III ligi odnieśli koszykarze Górnika Nowe Miasto. Wałbrzyszanie po zaciętym boju pokonali 66:60 GKK Gorzów Wielkopolski. W spotkaniu dwóch najlepszych ekip zeszłorocznych rozgrywek nie brakowało emocji i... słabej gry w ataku z obu stron.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - GKK Gorzów Wielkopolski 66:60 (17:17, 17:18, 12:15, 20:10)
Górnik: Kołodziej 19, Łabiak 19, Myślak 9, Sujka 8, Borzemski 4, Kaliński 2, Karwik 2, Olszewski 2, Neumayer 1.

Spotkanie niemal przez cały czas było niezwykle wyrównane. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem, a duża w tym zasługa Macieja Łabiaka, który w tej fazie meczu trafił dwa razy za 3 pkt. W drugiej odsłonie ciężar zdobywania punktów przejął na siebie Mateusz Myślak. Nasi w tej fazie pojedynku nie trafiali jednak rzutów wolnych. Z kolei przyjezdni w niektórych przypadkach zbyt łatwo zdobywali punkty po rzutach z dystansu. Stąd kolejna ćwiartka zakończona wynikiem „na styku".
W trzeciej odsłonie pierwszą strzelbą wałbrzyszan okazał się Jakub Kołodziej, który jednak nie uchronił podopiecznych duetu trenerskiego Ewa Smaglińska - Mieczysław Młynarski od porażki w tej kwarcie. Po pół godzinie gry Górnik Nowe Miasto tracił do GKK Gorzów 4 oczka i kibice mieli prawo martwić się o końcowy wynik.
W ostatniej partii gospodarze postawili na agresywną obronę, która przyniosła im kilka ważnych przechwytów, a w efekcie w 37 min po rzucie Kołodzieja nasi odzyskali prowadzenie (58:57). Od tej chwili na parkiecie panowali już miejscowi, którzy dzięki rzutom wolnym w końcówce potyczki powiększyli prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli 66:60.