nww24.pl - Juniorzy Górnika przegrali we Wrocławiu/ 2010-10-21 08:47:05 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Nie udał się wyjazd do Wrocławia juniorom Górnika. Podopieczni Marty Szymańskiej minimalnie przegrali ze Śląskiem, ale ich postawa zasługuje na słowa uznania. Przegrywając po pół godzinie gry potrafili dojść rywala, ale indywidualne błędy naszych spowodowały, że to wrocławianie wygrali.
Śląsk Wrocław – Górnik Wałbrzych 70:64 (14:16, 20:16, 21:9, 15:23)
Górnik: Wieczorek 24, Pawlikowski 9, Murzacz 7, Łozowicki 7, Maryniak 6, Lewandowski 5, Grabka 2, Dereczenik 2, Pabisiak 2.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana i praktycznie żadnej drużynie nie udało się objąć wyższego prowadzenie niż 4-6 pkt. Dopiero po zmianie stron zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy na koniec trzeciej kwarty wypracowali 14-punktową przewagę. To nie podłamało biało-niebieskich, którzy na niespełna 2 min przed końcową syreną doszli rywali i przegrywali tylko 61:64. Nasi mieli nawet piłkę, ale popełnili stratę. Za moment wrocławianie zdobyli ważne punkty, potem kolejne i było praktycznie „po herbacie”.