W Łodzi porażka po walce/ 2010-10-27 22:05:29 / Marcin Durczak /

ŁKS Łódź pokonał u siebie Górnika Wałbrzych 70:61 (18:12, 23:14, 16:16, 13:19).
Górnik: Sterenga 17 (2x3), Jakóbczyk 15 (2x3, 6as.), Wróbel 11 (2x3, 7zb.), Ustarbowski 9, Kietliński 5 (1x3), Muszyński 4, Nitsche 0, Józefowicz 0.
ŁKS: Sulima 18, Kalinowski 18 (2x3), Morawiec 11 (3x3), Salamonik 7 (1x3, 11zb.), Dłuski 6, Trepka 3, Kenig 3 (1x3), Szczepaniak 2, Krajewski 2, Bartoszewicz 0.

nww24.pl - Do niecodziennej sytuacji doszło w potyczce ŁKS-u z Górnikiem. Oba zespoły oddały i trafiły dokładnie tyle samo rzutów zarówno za dwa jak i za trzy punkty. O zwycięstwie gospodarzy zdecydowała większa liczba celnych rzutów wolnych. Cieszy jednak, że nasi w końcu pokazali, że na wyjeździe potrafią walczyć.

Po wysokich porażkach w Gdyni i Stargardzie Szczecińskim można było się obawiać pojedynku w Łodzi, ale poza słabą trzecią odsłoną w pozostałych podopieczni Arkadiusza Chlebdy zaprezentowali się przyzwoicie, co jednak nie wystarczyło to zwycięstwa.

Spotkanie rozpoczęło się od celnego rzuty spod samej obręczy Macieja Ustarbowskiego, którego w pierwszej ćwiartce często wykorzystywali gracze obwodowi Górnika. Zresztą skrzydłowy wałbrzyszan wraz z Krzysztofem Jakóbczykiem to jedyni koszykarze biało-niebieskich, którzy punktowali w tej fazie potyczki. U miejscowych bardzo często na rzuty decydował się z kolei Marcin Salamonik, ale na szczęście dla naszych nie zawsze trafiał. Po pierwszych wyrównanych minutach, w końcówce ćwiartki przewagę zyskali gospodarze, głównie dzięki przechwytom Bartłomieja Szczepaniaka i celnej trójce Krzysztofa Morawca. Nasi tymczasem przez 4 min tej odsłony, od stanu 11:12, nie zdobyli punktów.

Początek drugiej partii również należał do ŁKS-u. Jego zawodnicy w krótkim czasie zbudowali 10-punktową przewagę, której do końca potyczki nie udało się odrobić biało-niebieskim. Były momenty, że w drugiej kwarcie nasi rywale dwukrotnie prowadzili różnicą 14 oczek, a przed przerwą ŁKS wygrywał 41:26. Nasi mieli ogromne problemy ze zdobywaniem punktów, często pudłowali z czystych pozycji i stąd ich strata po pierwszej połowie.

Po zmianie stron agresywnie broniący łodzianie napotkali na silny opór biało-niebieskich, którzy nie zamierzali się poddawać. Pod koniec trzeciej ćwiartki gospodarze objęli wprawdzie nawet20-punktowe prowadzenie (57:37), ale po rzutach Marcina Sterengi i Krzysztofa Jakóbczyka naszym udało się nieco zniwelować te straty. W ostatniej partii goście postanowili jeszcze „podgonić” wynik, ale miejscowi cały czas kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie pozwolili rywalom na zbliżenie się na niebezpieczny dystans punktowy. Co więcej graczom Górnika w połowie tej kwarty przytrafił się przestój w grze i przez prawie 4 minuty nie potrafili zdobyć punktów. To musiało odbić się na wyniku i ostatecznie ŁKS pokonał wałbrzyszan 70:61.