Kolejna wygrana młodzików Górnika/ 2010-12-20 09:40:41 / Marcin Durczak /

Drużyna młodzików Górnika Trans Wałbrzych nadal nie zwalnia tempa i odniosła w tym sezonie już ósme zwycięstwo. Tym razem w pokonanym polu pozostawiła zespół Zastalu Zielona Góra. Nasi młodzi koszykarze pokonali zielonogórzan 121:73 (25:12, 34:25, 41:17, 21:19) i nadal nie zaznali jeszcze w tym sezonie goryczy porażki. Zastal przed meczem z Górnikiem był wiceliderem, odnosząc do tej pory 7 zwycięstw co nakazywało ostrożność i konieczność pełnej koncentracji w niedzielnym meczu. Niestety młodzi zawodnicy Górnika rozpoczęli mecz rozkojarzeni i przez ponad połowę pierwszej kwarty nie potrafili złapać swojego normalnego rytmu gry. Ponadto drużyna Zastalu od początku spotkania do końca meczu mogła pochwalić się wysokim procentem trafionych rzutów osobistych i rzutów z dystansu. W miarę upływu czasu Górnik Trans przyśpieszył jednak tempo gry i do przerwy prowadząc 59:37 mógł być spokojny o końcowy wynik. Ozdobą pierwszej części spotkania był z pewnością celny rzut z własnej połowy kapitana drużyny Górnika Mateusza Kłyża oddany w ostatniej sekundzie drugiej kwarty. Tradycyjnie już niestety drużyna Górnika zawodziła w przypadku rzutów osobistych - na oddanych w ciągu spotkania 37 rzutów aż 14 było niecelnych. To na pewno element, który nasi zawodnicy koniecznie muszą poprawić jeśli chcą w bieżącym sezonie walczyć o najwyższą stawkę.
Dla drużyny Górnika punktowali: Krzymiński 33 (1x3), Szmidt 21, Szymanowski 21 (2x3), Dargacz 8, Kołaczyński 8, Smoleń 7, Kłyż 6 (1x3), Sadera 6, Jarosiński 5, Durski 4, Kowalski 2, Krzepina 0.

Za newsa podziękowania dla Rady Rodziców!