VI Świąteczny Turniej Kadetów w Kłodzku/ 2011-01-03 15:00:10 / Marcin Durczak /

29 grudnia odbył się organizowany przez Doral Zetkamę Nysę Kłodzko VI Świąteczny Turniej Koszykówki Kadetów. W turnieju oprócz drużyny gospodarzy występującej w tym sezonie w rozgrywkach ligi juniorów oraz drużyn kadetów Smyka Prudnik oraz Gimbasketu Wrocław udział wzięła liderująca w rozgrywkach młodzików drużyna Górnika Trans Wałbrzych. Turniej rozegrany został systemem pucharowym. W pierwszym meczu nasi koszykarze spotkali się z zespołem Prudnika. Posiadający dużą przewagę fizyczną, starsi o 2 lata zawodnicy Smyka od początku narzucili swój styl grając bardzo szybką i twardą koszykówkę. Nie pozwolili tym samym drużynie Górnika Trans wykorzystać jej najgroźniejszej broni jaką jest szybka gra zakończona wejściami na kosz. Grający przeciwko wyraźnie starszym zawodnikom nasi koszykarze byli na początku również odrobinę zdeprymowani co mogło powodować również bardzo nikłą skuteczność rzutów z półdystansu. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Prudnika 80:32 (15:3, 21:6, 13:11, 31:12). W drugim pojedynku półfinałowym drużyna Doral Nysy pokonała wyraźnie kadetów Gimbasketu Wrocław 86:45. W meczu o trzecie miejsce drużyna Górnika Trans od początku zagrała o wiele spokojniej i odważniej nie zwracając już uwagi na fakt, że po przeciwnej stronie występują zawodnicy o 2 lata starsi. Gimbasket podobnie jak drużyna z Prudnika posiadał wyraźną przewagę fizyczną nad naszymi koszykarzami ale nie prezentował już tak szybkiej koszykówki dzięki czemu Górnik mógł zagrać w swoim normalnym stylu. Ku ogromnemu zdziwieniu zawodników Gimbasketu oraz zgromadzonej na trybunach publiczności drużyna Górnika Trans od początku prowadząc zwyciężyła wyraźnie 75:46 (20:11, 19:8, 14:8, 22:19). W meczu finałowym Smyk Prudnik pokonał Doral Nysę 65:52(8:26, 12:18, 16:8, 16:13).

Dodatkowo w organizowanym w czasie turnieju konkursie rzutów parami zwyciężyli zawodnicy Górnika Trans Damian Durski i Maciej Krzymiński a w konkursie rzutów osobistych drugie miejsce zajął Marcin Szymanowski.