W Szczecinie porażka po dramatycznym meczu/ 2011-02-12 20:46:49 / Marcin Durczak /

W Szczecinie emocje trwały do ostatnich sekund meczu i ostatecznie AZS Radex Szczecin pokonał Górnika Wałbrzych 61:57 (12:13, 19:15, 16:17, 14:12).
Górnik: Nitsche 15 (1x3, 8zb.), Muszyński 11 (9zb.), Józefowicz 11 (1x3), Wróbel 9, Sterenga 6 (1x3), Kowalski 5 (1x3), Pieloch 0, Grzywa 0, Stochmiałek 0.

nww24.pl - W pierwszej kwarcie oba zespoły były fatalnie dysponowane rzutowo. Po 6 min goście prowadzili 8:0, a szczecinianie w tym czasie mieli katastrofalną skuteczność – 0/6 za 2 pkt i 0/6 w rzutach z dystansu. Miejscowi w końcu się przełamali i doprowadzili do stanu 8:10, ale kwartę zakończył celnym rzutem za linii 6,75 m, niemal w ostatniej sekundzie akcji, Marcin Sterenga. Na początku drugiej odsłony AZS, głównie za sprawą Łukasza Pacochy, bardzo szybko wyszedł na prowadzenie 15:13. Niemal do końca tej części potyczki gospodarze minimalnie wygrywali, a tuż przed zejściem do szatni trafił Łukasz Muszyński i po 20 min był remis 26:26.

Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali miejscowi, którzy po punktach Pacochy zbudowali kilkupunktowe prowadzenie (41:35). Końcówka trzeciej odsłony należała jednak do gości, którzy zmniejszyli straty, a po bardzo dobrym otwarciu ostatniej kwarty (5:0 wygrane początkowe 2 min ćwiartki) wyszli nawet na prowadzenie 50:47. W 35 min biało-niebiescy wygrywali 52:48, ale wystarczyły dwie fatalne straty naszych, by na tablicy wyników pojawił się remis 52:52. Po chwili historia się powtórzyła. Górnicy wyszli na prowadzenie 57:53, by za moment je stracić po dwóch głupich błędach. W 38 min było 57:57 i niestety naszym zaczęły trząść się ręce. Na 23 sek. przed końcową syreną Pacocha wykorzystał dwa rzuty wolne, ale piłkę mieli wałbrzyszanie. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy rozegrali akcję na Mateusza Nietschego, który jednak nie trafił z półdystansu, a faulowany w samej końcówce Pacocha przypieczętował zwycięstwo AZS-u po raz drugi w krótkim czasie trafiając dwukrotnie z linii wolnych.