nww24.pl - Nowe Miasto pokonało Gimbasket/ 2011-03-07 08:30:39 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Koszykarze z Nowego Miasta zrobili to, co do nich należało. Wysoko pokonali najsłabszą drużynę III ligi 87:50. Choć nasi grali bez swoich trzech podstawowych zawodników, to jednak ich dominacja na parkiecie ani przez chwilę nie podlegała dyskusji.
Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Gimbasket Wrocław 87:50 (27:11, 17:15, 28:12, 15:12)
Górnik: Karwik 23, Łabiak 19, Myślak 13, Drywa 10, Olszewski 9, Kaliński 5, Bujnowski 4, Kozłowski 2, Dworak 2.

W szeregach drużyny Ewy Smaglińskiej zabrakło wprawdzie Andrzeja Neumayera, Michała Borzemskiego i Jakuba Kołodzieja, ale nie miało to większego wpływu na wynik potyczki, który właściwie od początku był wiadomy. Grał bowiem jeden z głównych kandydatów do awansu z outsiderem ligi.

Zaczęło się nieoczekiwanie od prowadzenie wrocławian 4:0, ale potem wszystko wróciło do normy. Z minuty na minutę uwidaczniała się przewaga gospodarzy, którzy po 10 min prowadzili już 27:11. W drugiej kwarcie w szeregach zespołu z Nowego Miasta pojawili się zmiennicy i w pewnym momencie przewaga wałbrzyszan stopniałą do 9 oczek (29:20). Szkoleniowcy naszej ekipy zareagowali błyskawicznie, wprowadzając na parkiet graczy pierwszej piątki i do przerwy wysoko prowadzili miejscowi 44:26.

Po zmianie stron nadal dominowali gospodarze, którzy znacznie powiększyli swoją przewagę po 30 min, ale w czwartej kwarcie historia powtórzyła się z drugiej partii. Na parkiecie znów pojawili się zmiennicy i mecz się wyrównał. Nie miało to jednak wpływu na końcowy rezultat. Ostatecznie Nowe Miasto zwyciężyło różnicą 37 oczek.