nww24.pl - Dramatyczna wygrana Nowego Miasta/ 2011-03-13 17:26:24 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Gdy na minutę przed końcem spotkania Górnika ze Wschową trafił Mariusz Karwik chyba mało kto się spodziewał, że będą to ostatnie punkty w meczu. A jednak okazało się, że rzut zawodnika z Nowego Miasta zapewnił jego zespołowi wygraną w meczu na szczycie III ligi.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - WSTK Wschowa-Sława 66:64 (20:14, 13:14, 22:21, 11:15)
Nowe Miasto: Łabiak 27, Kołodziej 21, Myślak 9, Karwik 5, Olszewski 4, Bujnowski 0, Drywa 0, Borzemski 0.

Początek gry należał do zespołu WSTK, który szybko objął prowadzenie 5:0. Po chwili jednak gospodarze opanowali sytuację i w 4 min wygrywali 6:4. Od tego momentu aż do początku czwartej kwarty to nasi kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W 25 min Górnicy osiągnęli najwyższą przewagę w meczu 46:34, ale ten kto myślał, że na tym skończą się emocje, bardzo się pomylił. Kluczowym momentem okazało się zejście z boiska za 5 fauli Jakuba Kołodzieja. Na początku czwartej ćwiartki u gospodarzy przestał nagle funkcjonować atak, co wykorzystali goście, obejmując w pewnym momencie prowadzenie 61:57. W 35 minucie po rzucie Macieja Łabiaka na tablicy widniał remis 61:61, ale za chwilę znów Wschowa wygrywała 64:61. Na szczęście gospodarze opanowali sytuację. Na minutę przed końcem trafił Mariusz Karwik i Nowe Miasto odzyskało prowadzenie 66:64. W ostatnich akcjach meczu Wschowa dwukrotnie mogła doprowadzić do remisu, ale wałbrzyszanom udało się obronić minimalną przewagę i ostatecznie zwyciężyć w tym arcyważnym pojedynku.