nww24.pl - Nowe Miasto przegrało z Jaworem/ 2011-03-20 14:10:25 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Koszykarze Nowego Miasta przegrali wprawdzie pojedynek z Tytanem Jawor, ale ta porażka nie powinna mieć większych konsekwencji. Wałbrzyszanie jeśli tylko wygrają w ostatniej kolejce III ligi w Kątach Wrocławskich zapewnią sobie pierwsze miejsce w tabeli na zakończenie sezonu zasadniczego.
Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Tytan Jawor 66:75 (21:21, 19:16, 9:20, 17:18)
Nowe Miasto: Myślak 19, Kołodziej 18, Łabiak 9, Olszewski 9, Karwik 6, Borzemski 3, Kaliński 2, Bujnowski 0, Drywa 0.

Pierwsza połowa nie zapowiadała późniejszych kłopotów gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili 3 oczkami (40:37) i wydawało się, że mimo meczu „na styku” są w stanie pokonać przyjezdnych. Podopieczni Ewy Smaglińskiej mieli jednak fatalny początek trzeciej kwarty i w ciągu 4 min dali odskoczyć swoim rywalom na 9 pkt (42:49). Początkowy fragment po przerwie Górnicy przegrali 2:12. Mimo ambitnej pogoni Nowemu Miastu nie udało się odrobić tych strat, choć dwukrotnie zmniejszali dystans do 4 pkt, a w 37 min było nawet 65:67. Końcówkę lepiej rozegrał jednak Tytan, który po raz drugi w tym sezonie pokonał Górnika.
Dla naszych ta porażka nie powinna mieć większych konsekwencji. Jeśli za tydzień wygrają w ostatniej kolejce w Kątach Wrocławskich i tak zajmą pierwsze miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. A oto przecież chodzi najbardziej.