nww24.pl - Streetballowe szaleństwo na Kasztelańskiej/ 2011-06-07 18:05:08 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Dziewczęta i chłopcy w pięciu kategoriach wiekowych rywalizowali w zeszłą niedzielę na Podzamczu w turnieju koszykówki ulicznej o Puchar Olimpijczyka. Oprócz współzawodnictwa drużynowego, młodzież walczyła też o indywidualne trofeum w konkursie rzutów osobistych.

Organizatorami imprezy byli Rada Wspólnoty Samorządowej „Podzamcze”, Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu. W turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w pięciu kategoriach. Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Majkoski w składzie Milena Ruchik, Aleksandra Lorenz, Aleksandra Pawlos. W kategorii dziewcząt open zwycięski zespół to „KM³h (Magdalena Dźwilewska, Magdalena Kaluch, Katarzyna Iwańciuk, Monika Dubarek).

W kategorii chłopcy - szkoły podstawowe zwyciężył „Street” (Marceli Frederowicz, Michał Skowroński, Bartek Nowomilewski), a wśród gimnazjów najlepszy był zespół „Piąte Team” (Daniel Małochleb, Michał Piskorski, Alek Baran, Adrian Baran). W kategorii chłopców open bezkonkurencyjna okazała się drużyna „Idź do dermatologa” (Patryk Moszczyński, Łukasz Wardawy, Kamil Lesień, Mateusz Wardawy).

W konkursie rzutów osobistych zwyciężyła natomiast Magdalena Kaluch, drugie miejsce zajął Daniel Małochleb, a trzecie Damian Skrzypek. Cała trójka w nagrodę otrzymała piłki do koszykówki. Puchary i medale zwycięzcom wręczyli przewodnicząca Rady Miejskiej, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska oraz radny powiatowy, Tomasz Senyk.