Zwycięstwo młodzików w pierwszym meczu finałów!/ 2011-06-08 13:14:21 / Marcin Durczak /

Młodzi Górnicy wytrzymali presję. Po bardzo wyrównanym spotkaniu nasi wygrali z TKM Włocławek 58:53 (13:10, 11:4, 15:20, 19:19) w pierwszym meczu rozgrywanych w Opalenicy Finałów Mistrzostw Polski U-14. Dla biało-niebieskich 20 punktów zdobył Marcin Szymanowski.
Górnik: Szymanowski 20 (1x3), Kołaczyński 14 (4/5 za 1), Krzymiński 9, Szmidt 6, Krzepina 4 (9 zb), Sumiński 3 (1x3), Jarosiński 2, Kłyż 0, Kowalski 0, Jeziorowski 0, Durski 0, Kaczuga 0.

Zespół z Włocławka dobrze przygotował się do spotkania z naszym zespołem. Z gry niemal kompletnie wyłączeni zostali Bartłomiej Szmidt (6 pkt, 1/10 za 2) oraz punktowy lider wałbrzyszan, dotychczas bardzo regularny Maciej Krzymiński (9 pkt, 3/10 za 2). W tej sytuacji w naszej ekipie ktoś inny musiał wziąść ciężar gry na siebie. Tym kimś był Marcin Szymanowski (20 pkt, 6/11 za 2, 1/5 za 3, 5/6 za 1). Bezpieczna, bo kilkunastopunktowa przewaga Górnika zaczęła topnieć w połowie trzeciej kwarty, gdy na ławce po trzecim przewinieniu usiadł właśnie Szymanowski. Po 30 minutach gry na tablicy widniał wynik 39:34 dla podopiecznych Wojciecha Krzykały. Czwarta kwarta to ciągła pogoń koszykarzy z Kujaw. Włocławianie najbliżej wyrównania byli na nieco ponad minutę przed końcem, gdy cztery punkty z rzędu zdobył Michał Wiśniewski (11 pkt, 10 zb). Wtedy, przy stanie 53:51 dla naszych ważne punkty zdobył nie kto inny jak Marcin Szymanowski. Rywale musieli faulować. Ważne dwa punkty z linii rzutów wolnych zdobył w samej końcówce Krzymiński. Było 57:53 dla Górnika, a do końca ledwie kilkanaście sekund. Bartosz Matusiak z TKM próbował jeszcze trafić za trzy, ale na nasze szczęście chybił. Wynik ustalił celnym osobistym Szymanowski. W naszej ekipie do składu po kontuzji wrócił Damian Durski.

W zespole z Włocławka naszym we znaki dał się Wiktor Cieślakiewicz - autor 12 pkt i aż 20 zb, w tym 10 na atakowanej tablicy !