nww24.pl - Górnik czwarty w Opalenicy/ 2011-06-14 18:50:48 / Sebastian Bednarski /

Koszykarze Górnika Wałbrzych zajęli najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce podczas rozgrywanego w Opalenicy turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodzików. W finale pocieszenia ulegliśmy ekipie Pyry Poznań 40:57.

Od początku pojedynku na parkiecie dominowali rywale, którzy pozwolili nam w ciągu pierwszej kwart rzucić zaledwie 2 punkty. Sami zdobyli 15 „oczek” i po dziesięciu minutach prowadzili 15:2. W drugiej odsłonie nasza gra wyglądała już o niebo lepiej, świetny mecz rozgrywał Szymanowski - 26 punktów w całym spotkaniu na 40 całej drużyny. W tej ćwiartce zdobyliśmy 15 „oczek”, rywale jednak jeszcze więcej, bo 18 i do przerwy prowadzili różnicą 16 punktów. Po zmianie stron wałbrzyszanie zaczęli lepiej bronić, a na efekt nie trzeba było długo czekać, wygraliśmy trzecią kwartę 14:8 i była nadzieja na dogonienie przeciwników. W ostatnich dziesięciu minutach do głosu znów doszli zawodnicy ze stolicy Wielkopolski, którzy wygrali tą część gry 16:9, a cały mecz 57:40.

W Opalenicy wiernych kibiców z Rady Rodziców wspierało pięciu członków Klubu Kibica !

Górnik: Szymanowski 26 (1x3), Krzymiński 4 (2/20 z gry), Szmidt 4, Kłyż 4 (1x3), Kołaczyński 2, Kaczuga 0, Jarosiński 0, Durski 0, Kowalski 0, Jeziorowski 0, Krzepina 0, Sumiński 0.
Czwarte miejsce w skali ogólnokrajowej to ogromny sukces, wielki wynik, z którego wszyscy kibice powinni być dumni. Gratulacje dla naszych młodzików !!!

Mistrzem Polski Młodzików zostało WKK Wrocław - w finale pokonali Polonię Warszawa 43:41.