Porażka kadetów Górnika/ 2011-10-22 16:31:55 / Marcin Durczak /

Kadeci Górnika Wałbrzych ulegli we własnej hali Turowowi Zgorzelec 59:93 (12:11, 14:23, 13:31, 20:28). Zespół z przygranicznego miasta postawił bardzo wysoko poprzeczkę naszym koszykarzom. W większości rok starsi, lepiej zbudowani fizycznie, zawodnicy Turowa zagrali świetnie w obronie, wychodząc agresywnie do naszych rozgrywających, co kończyło się wieloma stratami Górników. Biało-Niebiescy nie byli w stanie wykorzystać swojej najsilniejszej broni, czyli gry z kontrataku. Wyjątkowo nie radził sobie jeden z liderów zespołu, Łukasz Kołaczyński, który budową fizyczną wyraźnie ustępował rywalom, tracąc wielokrotnie piłkę. Najwięcej punktów dla wałbrzyszan zdobył Maciej Krzymiński -18. Dobry mecz zagrał również Marcin Szymanowski, autor 16 punktów.

Górnik spotkanie rozpoczął nieźle. Po 10 minutach było 12:11, a 7 punktów na koncie miał Szymanowski, który obok dobrej obrony potrafił wykańczać akcje w ataku pomimo presji obrońców. Do przerwy nasi utrzymywali się w grze, przegrywając 26:34. W trzeciej kwarcie doszło do katastrofy - goście zaliczyli serię punktową 18:0 ! Nasi pierwsze punkty w tej części gry zdobyli dopiero w 6 minucie po punktach Szymona Kowalskiego. Bezradnie na tle starszych aż o dwa lata kolegów wyglądał jedyny młodzik w składzie, Bartłomiej Szmidt. Podopieczni Wojciecha Krzykały nie nadążali w obronie za rywalami, którzy mijali naszych jak tyczki. Czwarta kwarta nie przyniosła sensacyjnych rozstrzygnięć, a gracze Turowa kontrolowali boiskowe wydarzenia.

Górnik: Krzymiński 18 (1x3), Szymanowski 16 (2x3), Szmidt 5, Kowalski 4, Jarosiński 3, Kołaczyński 3, Sumiński 3, Durski 2, Dargacz 2, Smoleń 2, Jeziorowski 1, Kłyż 0.

Turów nie przegrał jeszcze meczu, Górnik wygrał raz, a dwukrotnie uznawał wyższość rywala.