Śpiworek do spania dla każdego
Oferujemy szeroki wybór śpiworów do spania. Znajdź ten, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.
detektyw lublin
biuro detektywistyczne mirosław flis istnieje od niemal lat prywatny detektyw lublin ochrona osób i mienia wykrywanie kamer podsłuchów

Wygrana młodzików ze Śląskiem !!! 36 punktów Szmidta/ 2012-01-21 18:41:13 / Dominik /

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu młodzicy Górnika pokonali Śląsk Wrocław 86:84 !!! Tym samym biało-niebiescy zrewanżowali się za porażkę we Wrocławiu 66:110. Wałbrzyszan dopingiem wspierali najbardziej zagorzali kibice oraz reprezentant Rady Rodzicow i ojciec zawodnika Bartka Szmidta - Janusz Szmidt. Zwycięstwo cieszy, co nie zmienia faktu, że nasi młodzicy na własne życzenie byli bardzo blisko porażki.

Górnik: Szmidt 36 (1x3), Ziemski 23 (1x3), J. Grabka 7, Burdeński 7, Dabic 6, Kwiatkowski 4, Wróblewski 2, Słomczyński 1, Mizgalski 0, Fiedorowicz 0.

Nasi rozpoczęli mecz w teoretycznie słabszym składzie: Bartek Szmidt, Wojtek Burdeński, Bartek Słomczyński, Daniel Mizgalski i Marceli Fiedorowicz. Po pierwszej kwarcie było 16:13 dla Górnika, a 15 punktów na koncie miał Szmidt. Przepisy rozgrywek młodzików nakazują wystawienie w drugiej kwarcie tylko tych zawodników, którzy nie zagrali w pierwszych dziesięciu minutach. I tak na boisku pojawili się zmagający się z kontuzją członek kadry wojewódzkiej rocznika 1998 Kuba Grabka oraz wyróżniający się gracze: Dawid Kwiatkowski oraz Dominik Ziemski. Drugą kwartę Górnik rozpoczął ospale, a pierwsze punkty, dopiero po trzech minutach (na 18:22 dla Śląska), zdobył Dawid Dabic. Do przerwy nasi przegrywali jednak tylko 38:39.

Trzecią część meczu biało-niebiescy rozpoczęli bardzo dobrze, szybko odskakując wrocławianom. Gdy na sześć minut przed końcem spotkania (81:68 dla Górnika) czwarty faul złapał lider zespołu Szmidt, trener naszej ekipy, Tadeusz Pogorzelski zdecydował się nie ściągać go z boiska. Jak się później okazało, była to błędna decyzja. Przy stanie 85:78 dla wałbrzyszan,  na 1:22 przed ostatnią syreną, Szmidt popełnił piąte przewinienie i musiał opuścić plac gry. Wraz z zejściem z parkietu naszego środkowego całkowicie posypała się gra gospodarzy. Przy stanie 85:80 za trzy spudłował Dabic w sytuacji, gdy pod atakowanym koszem nie było ani jednego górnika. Pasywnie na boiskowe wydarzenia reagował trener Pogorzelski. Na 54 sekundy przed końcem meczu było już tylko 85:84, a dwa osobiste przestrzelił Kwiatkowski. Na nasze szczęście presji nie wytrzymali przyjezdni, tracąc w następnej akcji piłkę. Chwilę później jeden rzut osobisty trafił Ziemski. Drugi rzut był niecelny, ale piłkę w ataku zebrał Grabka, który także dwukrotnie spudłował z linii rzutów wolnych. Śląskowi na odwrócenie losów meczu pozostało 5 sekund. Wrocławianie podali jednak w aut, co równało się z wygraną gospodarzy.

Biało-Niebieskich od Śląska dzieli tylko jedna pozycja w tabeli - Górnik jest trzeci (bilans 11-3), Śląsk drugi (identyczny stosunek zwycięstw do porażek co Górnik, wyższa wygrana w pierwszym meczu).