Wygrana młodzików w Bolesławcu, ale.../ 2012-02-16 08:22:56 / Marcin Durczak /

Z przygodami, przy znacznej absencji oraz niewielkim opóźnieniem dojechali wczoraj młodzicy na zaległy mecz do Bolesławca.
Starbol w grupie młodzików 1-8 zajmuje ostatnie miejsce (0 wygranych), tak więc przypuszczać należało że jedyna tajemnicą pozostaje wysokość wygranej naszych koszykarzy. Tak też przewidywał trener Starbolu w krótkiej rozmowie ze mną. Nie wiem czy aby podtrzymać kurtuazję, czy podkreślić szacunek dla przeciwnika, odpowiedziałem że każdy chce wygrać i dopóki mecz się nie skończy wynik jest sprawą otwartą. Powiedziałem to w złą godzinę ? Być może....
Starbol rozpoczął bez żadnego respektu dla bardziej rosłych, silniejszych i przede wszystkim starszych graczy z Wałbrzycha. Dobre wyłączenie z gry Szmidta oraz szybkość spowodowały, że ku naszemu zdziwieniu nagle zrobiło się 6:0 a po chwili 8:0 dla Bolesławca. Dość powiedzieć że pierwsza kwarta skończyła się 12:10 dla Starbolu, a dla Górnika wszystkie punkty w tej kwarcie zdobył jedynie Szmidt. Na szczęście reszta meczu potoczyła się lepiej (10:22, 14:16, 14:24) i Górnik ostatecznie wygrał 72:50.

Ogólnie cały nasz zespół zagrał na bardzo słabej skuteczności. Brak było wyraźnie pomysłu na rozegranie piłki. Zawodnicy jedynie w kilku momentach zdołali realizować założenia trenera Pogorzelskiego. A Starbol miał wyraźnie pomysł na grę. Odważę się stwierdzić, że gdyby nie różnica wieku i warunków fizycznych Bolesławiec mógłby sprawić niespodziankę.

Myśląc realnie o ćwierćfinałach nasi młodzicy muszą wyciągnąc wnioski z tego meczu i resztę spotkań rozegrać przynajmnie na poziomie ostatniej potyczki ze Śląskiem Wrocław.