Porażka kadetów z WKK/ 2012-02-25 19:32:11 / Dominik /

W rywalizacji kadetów (15 i 16-latkowie) o miejsca 1-8 w regionie dolnośląsko-lubuskim Górnik uległ u siebie WKK Wrocław 61:84 (21:19, 17:14, 12:35, 11:16). Biało-Niebiescy prowadzili do przerwy 38:33. O porażce zadecydowała trzecia kwarta, gdy wrocławianie zacieśnili obronę, nie pozwalając gospodarzom na przedostawanie się pod kosz. Pressing WKK zaczynał się już na naszej połowie, co powodowało mnóstwo strat wałbrzyszan. Trzeba jednak dodać, że WKK Wrocław to zespół rok starszy od naszego, uzupełniony najlepszymi graczami mistrzów Polski z niższego rocznika. Podopieczni Wojciecha Krzykały ustępowali rywalom fizycznie, co nie zmienia faktu, że zwłaszcza w pierwszej połowie prezentowali się bardzo korzystnie. W naszym zespole wyróżnił się najstarszy w ekipie Miłosz Balcerzak.

Górnik: Krzymiński 14, Balcerzak 12, Szymanowski 11, Kołaczyński 10, Szmidt 6, Jarosiński 4, Sumiński 2, Jeziorowski 2, Smoleń 0, Kłyż 0, Kaczuga 0.