Porażka we Wschowie bez Stochmiałka/ 2012-03-11 14:41:01 / Dominik /

walbrzych24.com - Może gdyby był Adrian Stochmiałek ... to koszykarze Górnika pokusiliby się o niespodziewane zwycięstwo na wyjeździe z WSTK Wschowa. Rywal na pewno był dzisiaj w zasięgu wałbrzyszan, o czym świadczy chociażby fakt, iż do przerwy prowadziliśmy 36:32. Niestety, pozbawieni swego lidera biało-niebiescy wysoko przegrali trzecią kwartą 10:33, co przełożyło się również wynik końcowy spotkania. Lider III ligi wygrał bowiem 87:72.

Górnik: Murzacz 20, Maryniak 20, Narnicki 13, Wieczorek 9, Filipiak 4, Jaskólski 4, Wrona 2, Mateusz Ciuruś 0, Marcin Ciuruś 0, Stopiński 0.

walbrzych24.com - Do przerwy miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia, gdyż skazywani na porażkę z liderem rozgrywek wałbrzyszanie toczyli równorzędny pojedynek z WSTK, a po 20 minutach nawet prowadzili, niewielką różnicą punktów, ale zawsze, z faworytem spotkania. I to bez swego najbardziej doświadczonego zawodnika, Adriana Stochmiałka, którego z wyjazdu wyeliminowała choroba.

Niestety, po przerwie nie było już tak miło i przyjemnie. Rozdrażnieni niekorzystnym przebiegiem rywalizacji gospodarze zdecydowanie poprawili grę w defensywie, do tego należy dodać kilka strat wałbrzyszan i z niewielkiego prowadzenia Górników zrobił się remis, a jeszcze szybciej wschowianie zbudowali 10-punktową przewagę, która po trzeciej kwarcie wynosiła już prawie 20 "oczek". Nie mający nic do stracenia podopieczni Arkadiusza Chlebdy w ostatniej ćwiartce próbowali jeszcze nawiązać walkę z przeciwnikiem i niewiele brakowało, a doszliby gospodarzy. W 38 bowiem minucie nasi przegrywali różnicą zaledwie 8 punktów, a dodatkowo piłka była po ich stronie. Niestety, kolejny błąd spowodował, iż z akcji gości nic nie wyszło, powiodła się za to kontra wschowian, którzy po chwili ponownie uzyskali bezpieczną przewagę i bez problemów dowieźli wygraną do końcowej syreny.