Grali młodzi Górnicy/ 2012-10-16 13:38:30 / Marcin Durczak /

Nie licząc mini koszykówki, która dopiero rozpocznie swoje rozgrywki, już tylko kadeci 97 oraz młodzicy zostali bez porażki. W sobotę 13.10. swój mecz rozegrali kadeci, którzy nie pozostawili żadnych szans drużynie gospodarzy Gmbasket II Wrocław, Nasi wygrali - jak zwykle wysoko 167:28 (38:7, 34:8, 48:4, 47:9). Tym razem trener Domoradzki dał więcej minut zmiennikom sadzając na ławce chłopców z podstawowego składu. W naszej drużynie punktowali: Kaczuga 24, Szymanowski 23, Jeziorowski 18, Durski 17, Kołaczyński 17, Sumiński 16, Szmidt 16, Kowalski 10, Jarosiński 10, Krzymiński 8, Smoleń 6, Dargacz 2.

Kadeci II ponieśli natomiast kolejną - trzecią porażkę w Jeleniej Górze i z trzema przegranymi zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy B.

14.10. nasi młodzicy grali na wyjeździe, gdzie pokonali II zespół WKK Wrocław 83:51 (91:17, 16:18, 19:8, 29:8). Dopiero w drugiej połowie nasi młodzi górnicy obudzili się i zagrali "swoje". Dwie pierwsze kwarty natomiast nie napawały optymizmem rodziców, którzy wybrali się dość licznie na mecz z Wałbrzycha, gdyż po drugiej kwarcie było po 35 i wynik oraz gra naszych nie dawała powodów do radości. Miejmy nadzieję że trenerzy Domoradzki oraz Pogorzelski będą potrafili bardziej zmotywować naszych do gry z trudniejszymi rywalami, oraz poprawią skuteczność w zdobywaniu punktów spod kosza. Punktowali : Tyszka 19, Balcerowski 19, Rachwalski 15, Będzitko 15, Danelski 6, Kosior 3, Makarczuk 2, Możdżeń 2, Sarad 2, Szmidt 0, Świeżowski 0, Kierepka 0.

Niestety przegrali juniorzy którzy w Zielonej Górze ulegli Zastalowi 80:71.