Kadeci wygrywają we Wrocławiu/ 2012-11-21 22:55:22 / Dominik /

Śląsk II Wrocław nie dał rady u siebie Górnikowi, przegrywając 69:80 (12:15, 19:23, 17:18, 21:24). Nasi kadeci 97 mają bilans 8-1 (jedyna porażka z niepokonanym WKK) i są na drugim miejscu w tabeli. Śląsk II z bilansem 4-5 jest w środku stawki (grupa A. kadetów liczy 9 ekip). Biało-Niebiescy dość niespodziewanie męczyli się z zespołem, który pokonali u siebie 107:76. Gorsza postawa wałbrzyszan była na pewno spowodowana nieobecnością Bartłomieja Szmidta (kontuzja) i Marcina Szymanowskiego (choroba).

W ekipie Pawła Domoradzkiego wyróżnili się Marcin Jeziorowski oraz Paweł Smoleń, który pod nieobecność Szymanowskiego przesunął się w rotacji z końca ławki rezerwowych. Smoleń swoją szansę wykorzystał - trafił 5 z pierwszych 6 rzutów, kończąc mecz ze skutecznością 7/10 z gry (1/1 za 3).

Górnik: Jeziorowski 21, Smoleń 15 (1x3), Durski 15 (1x3), Kołaczyński 11, Krzymiński 8, Sumiński 6, Dargacz 4, Jarosiński 0, Kowalski 0, Burdek 0.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Na większe prowadzenie Górników wyprowadził Smoleń, kończąc punktami cztery kolejne akcje. Na tablicy z 30:28, zrobiło się 38:28 dla biało-niebieskich na ok. 1 min przed końcem pierwszej połowy. Co ciekawe, już w szóstej minucie drugiej kwarty piąte przewinienie złapał Daniel Jarosiński. Do przerwy Górnik prowadził 38:31, ale przewagę zawdzięczał głównie fatalnej skuteczności gospodarzy, pudłujących raz po raz spod samego kosza.

Gdy w trzeciej kwarcie Śląska zaczął trafiać, a nasza obrona wciąż była bardzo dziurawa, wynik diametralnie się zmienił. Seria celnych trójek wrocławian doprowadziła do remisu 48:48 na 1:29 do końca kwarty. Na szczęście nasi poprawili obronę w czwartej kwarcie, co pozwoliło wyprowadzić parę kontr. Po niespodziewanie trudnym meczu, biało-niebiescy wygrali 80:69. Na uwagę zasługuje koszmarna skuteczność naszego zespołu z linii rzutów wolnych.