W weekend grają kadeci 97 i 98/ 2012-12-05 22:37:26 / Dominik /

W niedzielę w III lidze zobaczymy biało-niebieskich w starciu z GKK Gorzów Wlkp. Za to w sobotę 8.12 zapraszamy do hali przy pl. Teatralnym gdzie zagrają kadeci 1998 i 1997.

11:00 Kadeci 98 Górnika - Sudety Jelenia Góra (gr. B)

13:00 Kadeci 97 Górnika - Gimbasket II Wrocław (gr. A)

Sobota, 8.12

11:00 Górnik II Wałbrzych - Sudety Jelenia Góra

Mało kto się tego spodziewał, ale przyszedł czas by to Sudetów stawiać w roli faworyta meczu z Górnikiem. Jeleniogórzanie są na drugim miejscu w tabeli, a Górnicy na szóstym (na osiem ekip). Sudety mają bilans 7-2, a nasi dokładnie odwrotny: 2-7. Ostatnio biało-niebiescy dwukrotnie bardzo wysoko przegrywali z drużynami z województwa lubuskiego: Chromikiem Żary oraz zielonogórskim Zastalem. Pod nieobecność lidera punktowego kadetów 98, walecznego skrzydłowego Dominika Ziemskiego (śr. 22,6 pkt) 22 punkty w Żarach zdobył Jakub Wize. W pojedynku z Zastalem do gry wrócił Ziemski, zdobywając znowu najwięcej punktów dla Górnika - tym razem 20.

13:00 Kadeci 97 Górnika - Gimbasket II Wrocław

W zupełnie innej sytuacji jest zespół kadetów z rocznika 1997. Nasi są wiceliderem tabeli z tylko jedną porażką pięcioma punktami z mistrzem Polski WKK Wrocław (pomimo prowadzenia do przerwy 10 pkt). Ostatnio zespół trenera Domoradzkiego grał na turnieju w Opalenicy gdzie przegrał tylko z gospodarzami (6. zespół w roczniku 1997 w Polsce). Górnik zagra w sobotę z ostatnim w tabeli Gimbasketem II Wrocław, który jeszcze w sezonie nie wygrał. W naszym zespole, który spisuje się najlepiej ze wszystkich grających pod nazwą "Górnik Wałbrzych" nie ma wyraźnego lidera, a króluje gra zespołowa. Kadeci 97 radzą sobie świetne pomimo braku Bartłomieja Szmidta, będącego poza grą z powodu problemów zdrowotnych od drugiej połowy października.