MŁODZIEŻ: Wyniki (05-06.01)/ 2013-01-07 22:17:02 / Dominik /

Początek roku 2013 przyniósł jedynie mecze kadetów Górnika: zarówno tych z rocznika 1997, jak i rok młodszych. Starsi kadeci pokonali Śląska Wrocław, a młodsi nie dali rady Turowowi Zgorzelec.

Szczegóły w rozwinięciu.

KADECI

rocznik 1997 (Trener Domoradzki):

Górnik Wałbrzych - Śląsk Wrocław 94:63

Górnik: Krzymiński 28 (3x3), Durski 18, Szymanowski 13 (1x3), Kaczuga 11, Szmidt 9, Jeziorowski 7,  Sumiński 4, Dargacz 2, Smoleń 2, Kowalski 0, Jarosiński 0.

Początek meczu nie zapowiadał wcale łatwej wygranej naszych koszykarzy. Śląsk bardzo szybko objął prowadzenie 10:4 a nasi…jakby się rozgrzewali. Stąd też wynik po pierwszej kwarcie 17:17. Dopiero II i III kwarta pokazała kto w tym spotkaniu jest lepszy. Choć gracze Śląska robili co w ich mocy, nie zdołali podjąć walki. Nasi kadeci zaczęli bardzo dobrze bronić, mieli też wiele przechwytów w połowie boiska co skutkowało kilkoma bardzo ładnymi akcjami. Do gry po niemal trzymiesięcznej przerwie powrócił też Bartłomiej Szmidt jednak na powrót do jego stałej formy musimy jeszcze zaczekać Wysoką formę utrzymuje Maciej Krzymiński, kapitan biało-niebieskich.

Górnik: w tabeli grupy A 1 (13-1, ale WKK, z bilansem 12-0, ma mecz zaległy) na 8.

Śląsk: w tabeli 4, 8-4.

rocznik 1998 (Trener Pogorzelski):

Turów Zgorzelec - Górnik Wałbrzych 68:56

Górnik: Kłyż 20, Burdeński 12, Wize 10, Grabka 6, Wróblewski 4, Sot 4, Fiedorowicz 0, Centkowski 0, Tyszka 0, Możdżeń 0.

Stało się ostatnio tradycją, że najlepszym strzelcem Górnika jest przesunięty z rocznika 1997, rok (w niektórzych przypadkach dwa lata) starszy od kolegów z obecnej drużyny, rozgrywający Matuesz Kłyż. Do wygrania na wyjeździe zabrakło punktów Kuby Grabki, który musiał opuścić parkiet wcześniej (pięć przewinień), słabszy mecz tym razem zagrał także chwalony ostatnio Kuba Wróblewski (22 punkty z Bolesławcem).

Górnik: 6 w tabeli grupy B (na 8, bilans 3-9)
Turów: 3 (9-2)