WKK mistrzem Polski juniorów starszych/ 2013-03-18 11:40:52 / Dominik /

WKK Wrocław obroniło tytuł mistrza Polski U-20. W turnieju finałowym w Sopocie zespół Tomasza Niedbalskiego pokonał MKS Dąbrowę Górniczą. W meczu o brąz lepszy od Rosy Radom był Trefl Sopot. MVP turnieju został Jan Grzeliński z WKK. Zespół mistrza Polski U-20 jest doskonale znany Górnikowi z rozgrywek w III lidze i lidze juniorów starszych (porażki biało-niebieskich w lidze U-20 z WKK 74:105, 33:83 oraz w III lidze 58:78 i 62:86).

O 3 MIEJSCE: Trefl Sopot - Rosa Sport Radom 63:47

Po raz drugi w ciągu roku w meczu o brązowy medal mistrzostw Polski spotkały się drużyny Trefla Sopot i Rosy Sport Radom. W maju zeszłego roku Trefl pokonał Rosę w meczu o 3. miejsce MP U18. Wielu zawodników (praktycznie cała drużyna Rosy) pamięta ten mecz, choć doszło do pewnej zamiany. Jakub Schenkprzeszedł z Sopotu do Radomia,Mikołaj Witliński obrał odwrotny kierunek.

Początek meczu był wyrównany i zapowiadał kolejną dramatyczną końcówkę. Gra radomian mogła się podobać, uwagi można było mieć tylko do skuteczności. Z kolei Trefl nie był w stanie odskoczyć z powodu wielu strat w ataku – niedokładne podania, wybijane piłki. Jednak na przerwę gospodarze schodzili już z 9 punktami przewagi, gdy za 3 punkty trafił Grzegorz Kulka.

Trefl w III kwarcie powoli powiększał przewagę, korzystając z fatalnej skuteczności przeciwników. Radomianie trafili tylko 15% rzutów za 3 i 44% z linii rzutów wolnych – w ten sposób nie mieli prawa wygrać z solidnymi sopocianami.

Trefl: Brembly 15(1), Lebiedziński 13(2), Witliński 8(1), Dzierżak 6, Szymański 2 oraz Brenk 5(1), Kulka 5(1), Zięba 3(1), Morawiec 3(1), Stefanik 0, Bauza 0

Rosa: Kuczyński 13 (15 zb.), Garbacz 9(1), Schenk 9(1), Zegzuła 8(1), Gos 2 oraz Stanios 2, Michalski 2, Zwęgliński 2, Mamcarczyk 0

FINAŁ: MKS Dąbrowa - WKK Wrocław 61:74

Pierwsza kwarta pod dyktando MKS-u i wydawało się, że hegemonia WKK w rozgrywkach młodzieżowych może zostać dziś przerwana. Jednak od drugiej kwarty szybka gra wrocławian zaczęła przynosić skutki i dąbrowianie zaczęli tracić dystans. Po III kwartach przewaga wynosiła już 14 oczek i kibice WKK powoli zaczęli świętować sukces. Od czego MKS ma jednak Grzegorza Grochowskiego? Początek ostatniej części meczu to ponowne show „Groszka” – po jego szalonych trójkach (jedna z faulem) strata zmalała tylko do 2 punktów. Spokojnie grająca drużyna WKK zdołała jednak odbudować przewagę.

MKS: Karolak 20(3) (12 zb.), Piechowicz 13(2) (12 zb.), Grochowski 13(2), Paszek 1, Wójcik 0 oraz Piszczek 10, Kaczmarski 3(1), Wieczorek 1, Wit 0

WKK: Trojan 21, Grzeliński 12, Józefiak 6, Zuber 3(1), Leńczuk 3(1) oraz Koelner 12(1), Suchodolski 7(1), Spała 6, Martyniak 4, Wadowski o