glebogryzarki w najniższych cenach na sprawdź dodatkowe glebogryzarka spalinowa hecht maks gł pracy cm
Twoje nowe ulubione spodnie: Wide Leg
Wygoda spotyka styl. Zobacz naszą kolekcję spodni wide leg!

Kibice wrócili z turnieju w Łańcucie/ 2013-06-03 15:15:26 / Dominik /

Kibice Górnika Wałbrzych mają już za sobą IV Ogólnopolski Turniej Kibiców w Łańcucie. Nasi wygrali jeden mecz, przegrali trzy i zajęli ostatecznie ostatnie, piąte miejsce. Rozgrywki były jednak wyrównane i gdyby biało-niebiecy w ostatnim meczu grupowym pokonali Znicz Jarosław, zagraliby o wygraną w turnieju.  Kibice Górnika pokonali w jedną stronę aż 520 km ale pomimo tego byli najliczniejszą, bo 12-osobową grupą !!!! Naszych dzielnie wspierała wielka fanka Górnika, Grażyna Kulesza-Szypulska ! Turniej kibiców wygrali fani Anwilu Włocławek, wicemistrzowie z zeszłego roku.

Żaden z kibiców nie żałuje wyjazdu na turniej. To była fantastyczna przygoda !!!  W drodze powrotnej, w okolicach Tarnowa, kibice Górnika spotkali się z awarią trakcji kolejowej, która zatrzymała ich pociąg w polu, w środku nocy, na ok. dwie godziny.

Kontuzji kolana w meczu ze Zniczem doznał Mateusz "Matti" Szlufcik. Matti, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !!!!

Finał: Anwil - Znicz 48:41 (po dogr.)

Mecze odbywały się w systemie każdy z każdym, cztery kwarty po siedem minut. Po serii meczów każdy z każdym tabela decydowała kto grał o wygraną w turnieju, a kto o trzecie miejsce. Nie było pojeydnku o czwarte miejsce.

Górnik - Sokół Łańcut 23:51

Pierwszy mecz w turnieju. Stres zżarł naszych kibiców, którzy zagrali po prostu bardzo słabo. Nie do zatrzymania w Sokole był bardzo szybki Marek Styś, autor 22 punktów. W pierwszej połowie jedynym właściwie graczem, trzymającym Górnika w grze był środkowy, Tomek Jakiel.

Górnik: Jakiel 10, Hołda 5, Szlufcik 2, Nowak 2, Czeleń 2, Zgorzelski 2, Smółka 0, Nowakowski 0, Kwiatkowski 0, Durczak 0, Lichwa 0.

Górnik - Anwil Włocławek 34:55

W drugim meczu nasi byli inną drużyną. Biało-Niebiescy kompletnie zaskoczyli faworyta turnieju z Włocławka, prowadząc w pierwszej kwarcie aż 9:0 ! Niestety, Anwil rozstrzelał naszych z dystansu, trafiając aż 11 rzutów za 3 !

Górnik: Hołda 10, Zgorzelski 8, Jakiel 6, Szlufcik 2, Nowak 2, Durczak 2, Lichwa 2, Nowakowski 2, Czeleń 0, Kwiatkowski 0, Sejwa 0, Smółka 0.

Górnik - Stal Ostrów Wlkp. 42:24

Kibice pokazali prawdziwy górniczy charakter! Skazywani na pożarcie, kompletnie zaskoczyli faworyzowaną Stal. Nasi zagrali wąską rotacją, hokejową zmianę wprowadzając dopiero w ostatniej minucie meczu. Radości z wygranej nie było końca ! Górnicy tym samym zabrali Stali szansę gry w finale (pokonała ona wcześniej Znicz jednym punktem) i pomogli chłopakom z Włocławka w ich drodze po puchar.

Górnik: Jakiel 14, Hołda 10, Zgorzelski 5, Czeleń 5, Szlufcik 3, Nowak 3, Durczak 2, Nowakowski 0, Sejwa 0, Smółka 0, Kwiatkowski 0.

Górnik - Znicz Jarosław 23:37

Przed spotkaniem okazało się, że Górnicy mają jeszcze szansę na wygranie turnieju ! By zagrać w finale należało jednak pokonać zespół z Jarosławia. Bojowo nastawieni kibice z Wałbrzycha zapalili nawet znicz, który postawili przy swojej ławce i zamierzali zdmuchnąć po "zdmuchnięciu" z boiska rywala.

Nasi wygrali pierwszą kwartę ale stracili podstawowego gracza. Z powodu kontuzji kolana karetka przyjechala po M. Szlufcika. Do przerwy było 13:11 dla rywala. Znicz zagral swietnie w obronie, wywierajac pressing na zawodniku z piłką. Tomek Folwarczny ze Znicza zdobyl aż 23 pkt.

Górnik: Hołda 10, Jakiel 8, Nowak 4, Zgorzelski 1, Nowakowski 0, Szlufcik 0, Smółka 0, Lichwa 0, Kwiatkowski 0, Durczak 0, Czeleń 0.