Chromik Żary mistrzem Polski U-14/ 2013-06-11 22:26:57 / Dominik /

za lubuskikosz.pl - Po raz pierwszy w historii cieszymy się z dwóch złotych medali zdobytych przez kluby koszykówki na Ziemi Lubuskiej. Najpierw Stelemet Zielona Góra pokonał PGE Turów Zgorzelec, wygrał Tauron Basket Ligę i został Mistrzem Polski w koszykówce seniorów. 9 VI. 2013r. - drużyna UKS Chromik Żary zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski U14 (młodzik). Mamy więc złoto najstarszych i najmłodszych!!! Dwie piękne korony!

Wspaniałe chwile przeżyli zawodnicy, trenerzy, działacze, rodzice i kibice Chromika Żary. W najważniejszym meczu sezonu decydującym o mistrzostwie Polski w kategorii młodzika pokonali utytułowany WKS Śląsk Wrocław i zostali Mistrzami Polski w kategorii U14!!! To historyczny sukces i medal młodego klubu z Żar, który w tym roku siał spustoszenie we wszystkich halach w Polsce i za granicą. Chromik nie przegrał meczu mistrzowskiego w lidze dolonośląsko-lubuskiej oraz 11 spotkań ze ścisłych eliminacji turniejowych. To fenomenalny wynik potwierdzający klasę mistrza!!!

Z mistrzem i wicemistrzem w regionie rywalizował nasz Górnik (trener Pogorzelski). Oto wyniki:

Śląsk-Górnik 118:37, Górnik- Śląsk 48:130, Górnik - Chromik 51:149, Chromik - Górnik 143:73

Przypominamy, że mistrzem Polski U-16 została Polonia Warszawa, U-18 GTK Gdynia, a U-20 WKK Wrocław