Wielkie emocje w Kątach. Jest trzecia wygrana!!!!/ 2013-10-19 21:33:12 / Dominik /

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie przegrał u siebie z Górnikiem 69:73. Do przerwy biało-niebiescy prowadzili 41:32 i wydawało się, że przewaga będzie tylko rosnąć. Nic z tych rzeczy. Solidny zespół z Kątów Wrocławskim był bliski wygrania trzeciej kwarty, ale wtedy równo z końcową syreną na 54:54 trafił Rafał Glapiński. Na 6:30 przed końcem meczu Górnik oskoczył na 68:61 i wtedy chwilę odpoczynku otrzymał popularny "Glapa". Po jego zejściu gra wałbrzyszan ponownie siadła i na 4:30 min przed zakończeniem było już  tylko 68:65. Powrót na boisko naszego rozgrywającego uspokoił nieco grę, choć w ostatniej minucie Polkąty znowu rzuciły się do odrabiania strat. Nasi nawet stracili dwa razy porwadzenie. Na ok. 1:30 do końca było 70:67 dla Górnika gdy gospodarze rzucali dwa razy za trzy (najpierw pudło, potem gracz Maximusa nadepnął na linię końcową boiska).

Bohaterem w zespole Górnika był Glapiński - autor 18 punktów. "Glapa" nie tylko zdobywał punkty ale wymusił mnóstwo przewinień rywala, zaliczył też kilka przechwytów (na minus kilka pudeł z linii rzutów wolnych). Należy także wyróżnić Adriana Stochmiałka (pomimo bardzo prostej straty w końcówce meczu) oraz Daniela Iwańskiego. W Polkątach 23 "oczka" zanotował Grzegorz Kaczmarek. Gracze Górnika, a zwłaszcza Rafał Glapiński, mieli mnóstwo pretensji do poziomu sędziowania spotkania.

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie - Górnik Wałbrzych 69:73 (17:20, 15:21, 22:13, 15:19)

Polkąty: Kaczmarek 23, Beluch 15, Misiołek 8, Giniewski 8, Zubik 7, Dębowicz 4, Łojko 4, Kondraczyk 0, Czekaj 0, Mańkowski 0

Górnik: Glapiński 18, Stochmiałek 11, Iwański 11, Myślak 10, Józefowicz 8, Narnicki 4, Maryniak 3, Olszewski 3, Borzemski 3, Karwik 2