Górnik z piątym zwycięstwem/ 2013-11-09 19:05:10 / Dominik /

Górnik wciąż bez porażki w III lidze w sezonie 2013/14. Po świetnej pierwszej kwarcie, biało-niebiescy dostali zadyszki w drugiej. Na początku trzeciej odsłony czwarte przewinienie stało się udziałem Rafała Glapińskiego. Po jego zejściu z boiska Siechnice zanotowały serię punktową 8:2, wychodząc na 2:56 min przed końcem kwarty na prowadzenie 66:65. Ostatnią część meczu Górnik rozpoczął od skormnego prowadzenia 74:69. Wtedy biało-niebiescy zanotowali świetną serię punktową 14:0, która ustawiła końcowy wynik meczu. Siechniczanie pierwsze punkty w czwartej kwarcie zdobyli po dopiero ponad pięciu minutach.

Spotkanie w Siechnicach było bardzo ostre, dwa razy prawie doszło do bójki na parkiecie, nie brakowało przewinień technicznych. Gracze gospdoarzy szczególnie nieprzyjacielsko, żeby nie powiedzieć chamsko, nastawili się do Rafała Glapińskiego.

Górników do wygranej poprowadził Bartłomiej Józefowicz (25 pkt, 3x3, 13 pkt w I kwarcie, kilka ważnych przechwytów, zwłaszcza w III części meczu). Bardzo dobre zawody zaliczył wspomniany Glapiński (19 pkt, ale aż 14 z rzutów wolnych, 5 fauli). Świetnie nieobecnego Adriana Stochmiałka zastąpił Mariusz Karwik - 17 punktów (15 w drugiej połowie). Nasi wygrali, bo zatrzymali rywala na grze dystansowej (mnóstwo rzutów Siechnic z dystansu), ograniczając możliwość wejścia pod kosz.

KKS Siechnice - Górnik Wałbrzych 84:102 (18:35, 31:21, 20:18, 15:28)

Górnik: Józefowicz 25, Glapiński 19, Iwański 19, Karwik 17, Myślak 14, Maryniak 2, Olszewski 2, Narnicki 2, Borzemski 2, Krzymiński 0, Fedoruk 0

Górników w Siechnicach wspierało 10 kibiców.