Szósta wygrana Górnika!/ 2013-11-17 19:47:12 / Dominik /

W dzisiejszym meczu 6.kolejki III ligi koszykarzy Górnik Wałbrzych pokonał SMK Lubin 75:42 (42:22). Mecz był wyrównany jedynie w pierwszej kwarcie. W drugiej połowie Górnik kontrolował wynik, a trener Chlebda testował rezerwowych, sadzając na ławce Bartłomieja Józefowicza i Rafała Glapińskiego, a dając sporo minut Maciejowi Fedorukowi, Pawłowi Maryniakowi i 16-letniemu Maciejowi Krzymińskiemu. Sam dość niski poziom spotkania nie porwał licznie zgromadzonej w hali Aqua-Zdrój publcizności. W ekipie z Lubina nie wystąpił najlepszy strzelec, Wojciech Rzeszowski.

Górnik  Wałbrzych – SMK Lubin 75:42 (15:9, 27:13, 8:12, 25:8)

Górnik: Borzemski 12, Glapiński 11, Józefowicz 10, Myślak 7, Krzymiński 7, Narnicki 6, Stochmiałek 6, Iwański 5, Maryniak 5, Fedoruk 2, Olszewski 2, Karwik 2.

walbrzyski.pl - Szósty mecz i szóste zwycięstwo – to bilans obecnego sezonu koszykarzy Górnika Invest-Park Trans.eu. Wałbrzyszanie wciąż pozostają niepokonani i nadal niezagrożeni prowadzą w tabeli III ligi. W ostatnim meczu biało-niebiescy wysoko pokonali SMK Lubin.

Choć może podopieczni Arkadiusza Chlebdy nie zachwycają grą – zdarzają im się przestoje, spudłowane rzuty spod samego kosza czy niedokładność w ataku – to jednak wyniki ich bronią. Bo jak na razie zespół jest niepokonany. Wygrał wszystkie ligowe potyczki, a ostatnią w przekonujący sposób, różnicą 33 pkt.

Wprawdzie po rzutach Pawła Macowicza w starciu z Lubinem zaczęło się od 0:4, ale później wszystko wróciło do normy, czyli dominacji Górników. Gospodarze w pierwszej kwarcie jakoś długo nie mogli wejść w mecz, ale już do długiej przerwy udało im się zbudować 20-punktową przewagę. Na początku drugiej odsłony było wprawdzie tylko 17:14 dla biało-niebieskich, ale już po chwili dzięki skutecznym akcjom Rafała Glapińskiego zrobiło się 32:16.

W trzeciej kwarcie mimo kilku przestojów w grze – 8 zdobytych punktów przez 10 min to nie jest powód do chwały – nasi utrzymali wysokie prowadzenie, a w ostatniej ćwiartce, gdy na parkiecie po stronie Górnika pojawiła się niemal sama młodzież przewaga jeszcze wzrosła. Tu słowa pochwały dla Macieja Krzymińskiego, który rozegrał bardzo dobre 10 min.

Wałbrzyszanie z kompletem zwycięstw zdecydowanie prowadzą w tabeli III ligi. Przed nimi ostatnie starcie na wyjeździe ze Wschową. Jeśli nasi zwyciężą zakończą pierwszą rundę bez porażki.