Juniorzy pokonują Turów/ 2013-11-25 20:38:23 / Dominik /

Po wyrównanym meczu juniorzy Górnika (r. 1996 i 1997) pokonali Turów Zgorzelec 73:62 (9:10, 16:12, 20:14, 28:26). Było to bardzo cenne zwycięstwo, bo zespół z przygranicznego miasta to bezpośredni sąsiad w tabeli biało-niebieskich (odpowiednio miejsca 4 i 5). Dla Górnika 21 punktów zdobył kapitan zespołu Maciej Krzymiński. Bardzo dobry mecz zaliczył Łukasz Kołaczyński, który z pierwszych 9 punktów zespołu w I kwarcie zdobył 7. Spotkanie było bardzo wyrównane do końcowej fazy III kwarty. W trzeciej minucie IV kwarty biało-niebiescy prowadzili już 53:38. W tym momencie do odrabiania strat zabrali się prowadzeni przez serbskiego szkoleniowca goście. Po serii punktowej 15:6 Turów niebezpiecznie zbliżył się na sześć "oczek" (59:53). Wtedy z czystej pozycji za trzy nie trafił lider zgorzeleckiego zespołu, Maciej Muskała (nr 10). Czas uciekał, a Turów musiał faulować by zatrzymać zegar. Górnicy nieźle trafiali wolne, a trzy szalenie ważne zbiórkiw ataku przy niecelnych rzutach osobistych zaliczył Szymon Kurzepa

W zespole gości poniżej oczekiwań zaprezentował się 17-letni Muskała, który ma już na koncie mecze w ekstraklasie oraz w Zjednoczonej Lidze VTB. Mecz z Turowem był debiutem juniorów w hali kompleksu Aqua-Zdrój.

Górnik: Krzymiński 21 (2x3), Durski 18 (2x3), Kołaczyński 12, Kurzepa 12, Jeziorowski 5, Balcerzak 3 (1x3), Smoleń 2, Piskorski 0, Dargacz 0, Sumiński 0, Jarosiński 0, Kaczuga 0.