MŁODZIEŻ: Wyniki (23-25.11)/ 2013-11-26 12:04:05 / Dominik /

Kolejne gry za naszą młodzieżą. Młodziczki wciąż dostają surowe lekcje od rywalek, młodzicy, pomimo dość wysoko przegranej pierwszej kwarty, pokonują Sudety.  Kadeci pokonują po raz drugi Wschowę - wielka w tym zasługa Kuby Grabki, autora 27 punktów. Juniorzy za to udanie debiutują w Aqua-Zdroju. Wszystkie ekipy młodzieżowe grały w ostatnich dniach u siebie.

MŁODZICZKI: Górnik - Chrobry Głogów 46:79

MŁODZICY: Górnik - Sudety Jelenia Góra 71:52

KADECI: Górnik - WSTK Wschowa 63:51

JUNIORZY: Górnik - Turów 73:62

MŁODZICZKI

Górnik - Chrobry 46:79

Górnik: Wypustek 13, Trynkiewicz 10, Niechaj 8, Kotowska 8, Dylewska 6, Łazarczyk 1, Mieżaniec 0, Murzacz 0, Piórkowska 0, Stroisz 0, Wojciechowska 0, Zaniewska 0.

TABELA: 10. Górnik 0-7 (na 11 ekip, ostatnie MKS II Polkowice ma dwa mecze rozegrane mniej). Prowadzi AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

MŁODZICY

Górnik - Sudety 71:52

Pomimo zadyszki w I kwarcie, przegranej przez Górników 14:23, nasi pokonują w ważnym meczu Sudety. Drugą połowę Górnik wygrał 37:13. Zespół Arkadiusza Chlebdy zagrał bez Kamila Zakrzewskiego.

Górnik: Kosior 23, Balcerowski 21, Frankiewicz 13, B. Kłyż 8, Makarczuk 3, Adamek Jr 2, Kułaga 1, Antkowiak 0, Chyziński 0, Podejko 0, Szczęsny 0.

TABELA: 3. Górnik  6-2 (na 8 zespołów w gr. A), 5. Sudety 3-6. Prowadzi WKK.

KADECI

Górnik - Wschowa 63:51

Górnik: Grabka 27, Rachwalski 11, Mizgalski 8, Burdeński 6, Tyszka 5, Będzitko 4, Wróblewski 2, Danelski 0, Możdżeń 0, Kowalczyk 0.

TABELA: 4. Górnik 5-4 (na 8 ekip w gr. B), 6. Wschowa, prowadzi Turów.

JUNIORZY

Górnik - Turów 73:62

Po wyrównanym meczu juniorzy Górnika (r. 1996 i 1997) pokonali Turów Zgorzelec 73:62 (9:10, 16:12, 20:14, 28:26). Było to bardzo cenne zwycięstwo, bo zespół z przygranicznego miasta to bezpośredni sąsiad w tabeli biało-niebieskich (odpowiednio miejsca 4 i 5). Dla Górnika 21 punktów zdobył kapitan zespołu Maciej Krzymiński. Bardzo dobry mecz zaliczył Łukasz Kołaczyński, który z pierwszych 9 punktów zespołu w I kwarcie zdobył 7. Spotkanie było bardzo wyrównane do końcowej fazy III kwarty. W trzeciej minucie IV kwarty biało-niebiescy prowadzili już 53:38. W tym momencie do odrabiania strat zabrali się prowadzeni przez serbskiego szkoleniowca goście. Po serii punktowej 15:6 Turów niebezpiecznie zbliżył się na sześć "oczek" (59:53). Wtedy z czystej pozycji za trzy nie trafił lider zgorzeleckiego zespołu, Maciej Muskała (nr 10). Czas uciekał, a Turów musiał faulować by zatrzymać zegar. Górnicy nieźle trafiali wolne, a trzy szalenie ważne zbiórkiw ataku przy niecelnych rzutach osobistych zaliczył Szymon Kurzepa.

W zespole gości poniżej oczekiwań zaprezentował się 17-letni Muskała, który ma już na koncie mecze w ekstraklasie oraz w Zjednoczonej Lidze VTB. Mecz z Turowem był debiutem juniorów w hali kompleksu Aqua-Zdrój.

Górnik: Krzymiński 21 (2x3), Durski 18 (2x3), Kołaczyński 12, Kurzepa 12, Jeziorowski 5, Balcerzak 3 (1x3), Smoleń 2, Piskorski 0, Dargacz 0, Sumiński 0, Jarosiński 0, Kaczuga 0

TABELA: 4. Górnik 4-2 (na 8 ekip, teoretycznie 3. miejsce, ale Śląsk ma zaległy mecz). prowadzi WKK przed Zastalem.