Wygrana w Jeleniej Górze. 8-0 !!!/ 2013-12-01 22:32:53 / Dominik /

Wciąż niepokonani są zawodnicy Górnika! Tym razem nasi wygrali na wyjeździe z Sudetami II 79:63. Środowe zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bo gospodarze, wzmocnieni graczami z pierwszego zepołu (przede wszystkim Wilusz i Minciel), postawili twarde warunki. Do przerwy biało-niebiescy przegrywali siedmioma punktami. Zwycięstwo Górnicy zawdzięczają dobrej w swoim wykonaniu drugiej połowie, którą wygrali 43:20.

Sudety II Jelenia Góra – Górnik Wałbrzych 63:79 (28:19, 15:17, 11:24, 9:19)

Górnik: Józefowicz 16, Glapiński 15, Iwański 10, Borzemski 10, Karwik 8, Olszewski 6, Narnicki 5, Krzymiński 4, Myślak 3, Maryniak 2, Fedoruk 0.

Sudety: Wilusz 17, Dąbrowski 15, Minciel 12, Ostrowski 7, Raczek 5, Nadolski 5, Nazlukhanjan 2, Łukomski.

ZDJĘCIA Z MECZU (jelonka.com)

walbrzyski.pl - Zespół prowadzony przez Arkadiusza Chlebdę wygrał 8 spotkanie z rzędu, które otwierało rundę rewanżową. Koszykarze Górnika Invest-Park Trans.eu pokonali w Jeleniej Górze rezerwy Sudetów. Nieoczekiwanie jednak mecz przez trzy kwarty miał wyrównany przebieg, a do przerwy prowadzili nawet gospodarze.

W zespole z Jeleniej Góry wystąpiło dwóch graczy pierwszej drużyny, którzy leczyli kontuzje i ostatnio nie grali w II lidze. Szkoleniowiec Sudetów postanowił dać im pograć właśnie w starciu przeciwko biało-niebieskim. To oni przed przerwą trzymali wynik po stronie Sudetów. Goście natomiast wyglądali na mocno rozkojarzonych. Wałbrzyszanie nie mogli złapać swojego rytmu, często pudłując w wydawałoby się prostych sytuacjach. Górnicy mieli też problemy pod własną tablicą, co z jednej strony wynikało z absencji Adriana Stochmiałka, z drugiej zaś ze sporej nonszalancji przyjezdnych. Stąd niespodziewany wynik do przerwy. Po dwóch ćwiartkach rezerwy Sudetów wygrywały różnicą 7 pkt!

Reprymenda w szatni poskutkowała, bo po zmianie stron podopieczni Arkadiusza Chlebdy poprawili zdecydowanie defensywę, zaczęli też w końcu grać skuteczniej w ofensywie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po 30 min faworyci objęli prowadzenie, które w czwartej kwarcie jeszcze wyraźnie powiększyli. Górnicy wygrali 8 spotkanie w tym sezonie i wciąż pozostają niepokonani w lidze.

Martwić mogą natomiast drobne kontuzje Daniela Iwańskiego i Mateusza Myślaka, odniesione w meczu z Sudetami II. Obaj narzekają na urazy mięśni dwugłowych. Miejmy jednak nadzieję, że będą mogli wystąpić w kolejnej potyczce wałbrzyszan z WKK II Wrocław.