Jest kolejna wygrana, choć młode WKK postraszyło/ 2013-12-15 14:25:57 / Dominik /

Górnik wygrał swój dziewiąty mecz sezonu 2013/14 w III lidze. Tym razem biało-niebiescy pokonali na wyjeździe WKK II Wrocław 67:58. Wrocławianie, których najmłodszy zawodnik na boisku miał 15 lat, a najstarzy niespełna 19, postawili twarde warunki. Zespół Arkadiusza Chlebdy fatalnie wszedł w mecz, przegrywając nawet 0:10. Gracze WKK kapitalnie trafiali z dystansu oraz zbierali piłki na atakowanej tablicy. W drugiej kwarcie strata Górników wcale nie malała. W trzynastej minucie meczu nasi przegrywali już 12:30, grając najgorszy mecz w tym sezonie. Na pierwsze prowadzenie wałbrzyszanie wyszli dopiero w drugiej minucie czwartej kwarty (51:48), po celnej trójce Bartłomieja Józefowicza. To właśnie bardzo dobra postawa popularnego "Józka" spowodowała, że we Wrocławiu biało-niebiescy odnieśli zwycięstwo. Dobre zawody rozgrał też Daniel Iwański, który zdobywał punkty spod kosza oraz zaliczył sporo zbiórek. Nasi wygraną zawdzięczają bardzo dużej przewadze pod koszem oraz zacieśnianiu strefy podkoszowej, którą młodzież WKK miała spory problem przeforsować.

W pierwszym starciu z WKK II najlepszym strzelcem Górnika był Mateusz Myślak, a gości Dominik Rutkowski. We Wrocławiu, co ciekawe, obaj nie zagrali z powodu kontuzji.

Górników w tym meczu dopingiem wspierała kilkunastoosobowa grupa kibiców.

WKK II Wrocław – Górnik Wałbrzych 58:67 (21:11, 19:18, 8:15, 10:23)

Górnik: Józefowicz 18, Iwański 14, Glapiński 12, Stochmiałek 9, Borzemski 5, Fedoruk 4, Narnicki 2, Olszewski 2, Karwik 1, Maryniak 0.