Dziesiąta wygrana stała się faktem/ 2014-01-11 23:05:16 / Dominik /

Górnik pokonał w Aqua-Zdroju Maximusa Kąty Wrocławskie 74:68 (14:12, 20:23, 20:12, 20:21). Biało-Niebiescy po 10 kolejkach mają komplet zwycięstw w rozgrywkach III ligi dolnośląsko-lubuskiej, Maximus ma bilans 6-4. Spotkanie było bardzo wyrównane do połowy trzeciej kwarty. Wtedy trzy ważne "trójki" trafił Bartłomiej Józefowicz i Górnik odskoczył na 52:43. Wałbrzyszanie utrzymali kilkupunktową przewagę do końca meczu, pomimo krótkiej serii punktowej gości w ostatnich dwóch minutach spotkania. W czwartej kwarcie popularny "Józek" usiadł na ławce, a Górników do wygranej poprowadził lider zespołu, Rafał Glapiński.

Górnik: Glapiński 26, Józefowicz 14, Iwański 9, Maryniak 6, Borzemski 6, Stochmiałek 5, Narnicki 5, Olszewski 2, Karwik 1, Fedoruk 0.

Z powodu kontuzji (naderwanie mięsnia dwugłowego uda w grudniowym meczu w Jeleniej Górze) wciąż w składzie brakuje Mateusza Myślaka. Jeszcze na dwa dni przed meczem niepewny był występ Michała Borzemskiego (problemy ze stopą). Uraz "Borzema" dał zresztą o sobie znać w trakcie meczu.