Dwie porażki juniorów/ 2014-02-18 11:04:06 / Dominik /

Ostatnie dni nie były zbyt udane dla juniorów Górnika. Najpierw nasi przegrali u siebie z jednym z faworytów całych rozgrywek, WKK Wrocław, 57:82, a potem, po fatalnej czwartej kwarcie, ulegli w Zgorzelcu Turowowi 64:69.

W pojedynku z WKK nasi walczyli jednak do samego końca. Do przerwy Górnik przegrywał 31:49, ale w trzeciej kwarcie zbliżył się do wrocławian na osiem punktów. Niestety, nie do powstrzymania w ekipie gości był Igor Wadowski, który zdobył 35 punktów. Dobry mecz rozegrał także Wiktor Sewioł (17 punktów). Obaj zawodnicy odgrywają ważne role w młodzieżowych reprezentacjach Polski, a Wadowski ma już na koncie regularne występy w I lidze, w zespole seniorów WKK (Wadowski został sprowadzony z Ochoty Warszawa, a Sewioł z Trefla Sopot). Po stronie Górnika wyróżnił się zwłaszcza rozgrywający Łukasz Kołaczyński, autor 14 punktów.

Więcej w rozwinięciu,

Górnik Wałbrzych - WKK Wrocław 57:82 (11:22, 20:27, 16:14, 10:19)

Górnik: Krzymiński 15 (1x3), Kołaczyński 14 (1x3), Kurzepa 12 (2x3), Durski 10 (1x3), Jeziorowski 2, Balcerzak 2, Jarosiński 1, Kaczuga 1, Smoleń 0, Kłyż 0, Dargacz 0.

WKK: Wadowski 35 (2x3), Sewioł 17 (1x3), Kapa 12 (2x3), Rodak 7, Cygal (2x3) 7, Kruczała 2, Wołkanowski 2, Stachowiak 0, Zakrzewski 0.

Relacja z meczu z Turowem z ksturow.eu:

Juniorzy PGE Turowa Zgorzelec po zaciętym i pasjonującym pojedynku pokonali na własnym parkiecie Górnik Trans Invest-Park Wałbrzych 69:64. Podopieczni trenera Nikoli Saricia wykazali się w ostatnich minutach spotkania prawdziwą wolą walki.

- Od początku mieliśmy problemy z rotacją. Z gry wyłączeni byli bowiem Robert Kurzyński i Mateusz Podanowski. Na domiar złego już na początku pierwszej kwarty kontuzje odniósł Igor Oleński. Wykorzystywał to przede wszystkim Szymon Kurzepa, który rzucił nam wiele łatwych punktów spod samego kosza - relacjonuje trener Nikola Sarić.

Zgorzelczanie niemal przez cały pojedynek musieli gonić dobrze dysponowanych rywali. W decydujących minutach czwartej kwarty, gdy zachowywali jeszcze realne szanse na zwycięstwo, zagrali jednak bardzo agresywnie w obronie, wymuszali straty, a wywalczone piłki z zimną krwią umieszczali w koszu.

- Do końca trzeciej kwarty baliśmy naszych rywali, ale później wstąpił w nas prawdziwy duch walki. Przez ostatnie sześć minut ostatniej odsłony pojedynku wałbrzyszanie zdobyli zaledwie cztery punkty - dodaje szkoleniowiec PGE Turowa Zgorzelec.

PGE Turów Zgorzelec - Górnik Trans Invest-Park Wałbrzych 69:64 (10:17, 20:25, 11:13, 28:9)

Górnik w tabeli ligi juniorów (rocznik 96 i młodsi) jest piąty na osiem ekip. Cztery najlepsze ekipy wchodzą do rozgrywek centralnych. Prowadzi Śląsk Wrocław (trzeci w Polsce w tym roczniku w 2012) przed WKK (czwarty w Polsce w 2012)..